78 Door eenige dames uit de Gemeente werd aan de Schutterij een vaandel geschonken, tot welker aanne ming de Koninklijke machtiging werd verkregen. Tengevolge van gedane oproeping, hebben zich alhier voor de vrijwillige oefeningen in den Wapenhandel 57 jongelieden aangegeven, waarvan de meesten leerlingen zijn van het Gymnasium of de Hoogere Burgerschool. Aan de oefeningen, die in de maand November 1891 zijn begonnen, werd door de jongelingen geregeld deelgenomen. In deze Gemeente zijn de volgende Scherpschutters- vereenigingen gevestigd, die als zoodanig overeenkom stig het Kon. besluit van 12 Mei 1867, (Stbl. No. 49) zijn erkend Nêerlands Koning met 30 leden. Claudius Civilis 40 St. Hubert 30 Concordia 24 Gelria «33 De oefeningen hadden geregeld plaats. In de Kazerne Waliën op het 's Gravenhof is de Koloniale Reserve, ie Compagnie Reconvalescenten, gestationeerd. HOOFDSTUK VIII. Kerkelijke zaken. Het getal der alhier bestaande Kerkgenootschappen is 6als 79 de Nederduitsch-Hervormde gemeente met 5 leeraran en twee kerkgebouwen de Evangelisch-Luthersche gemeente met 1 leeraar en 1 kerkgebouw de Doopsgezinde gemeente met 1 leeraar en 1 kerk gebouw de Christelijk-Gereformeerde gemeente met 1 leeraar en 1 kerkgebouw de Roomsch-Katholieke gemeente met 1 pastoor, 3 ka pelaans en 1 kerkgebouw de Nederlandsch-Israëlietische gemeente met 1 voorgan ger en 1 kerkgebouw. De verdeeling van de bevolking naar de kerkelijke gezindten is in het begin van dit verslag opgenomen. De in die opgave voorkomende Waalsch-Hervormden, Remonstranten en Hersteld-Lutherschen vormen geene gemeenten. Door de gemeente werden geenerlei uitgaven gedaan voor den openbaren eeredienst. In overeenstemming met de adviezendaaromtrent door ons gegevenwerd de vereischte Koninklijke mach tiging verleend tot aanvaarding der navolgende lega ten als ée'n, groot 2000,door wijlen Mr. A. Baron VAN Heeckeren van de Wierse vermaakt aan de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente, en één, groot f 600,door genoemden heer gelegateerd aan de kerk van die gezindte, één, groot 500,—, door wijlen den heer M. Stevens vermaakt aan het Par. Armbestuur van den H. Johannes den Dooper, ten behoeve van het R. C. St. Elisabeth Gesticht.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1891 | | pagina 41