76 vastgesteld naar aanleiding van art 82, ie lid der wet op het L. Onderwijs; 2 wegens overtreding der wet op de jacht en visscherij; 322 wegens het zich in kennelijken staat van dronken schap bevinden op den openbaren weg 8 wegens het in kennelijken staat van dronkenschap verstoren der openbare orde 2 wegens het tappen en verkoopen van sterken drank in het klein in een lokaalwaarvoor geene ver gunning was verleend en 359 wegens politie-overtredingen en strafbare feiten van verschillenden aard. Brandwezen. Onder letter H is hierachter het verslag omtrent het brandwezen opgenomenzoodat daarnaar wordt verwezen. De kosten der brandweer hebben bedragen f 791.37 en die der politie 15874.59. Persoonlijke diensten tot handhaving der openbare orde in het algemeen belang werden van de inwoners niet gevorderd. HOOFDSTUK VII. iNationale Militie en Schutterij. a. Nationale Militie. Aandeel der gemeente in de lichting40 77 Ingeschrevenen in de gemeente, waarnaar het aan deel is berekend139 Ingelijfden bij de landmilitie38 Ingelijfden bij de zeemilitie2 b. Schutterij. Werkelijke sterkte der schutterij in de gemeente: Actief273 Reserve254 Te zamen .527 Actieve sterkte der schutterij bij de wet gevorderd 273 Sterkte van den eersten ban der Schutterij ActiefI92 Reserve236 Te zamen 428 Exercitiën en schietoefeningen werden door de leden der dienstdoende schutterij geregeld gehouden. Het Kader en de ie Kompagnie, werden bewapend met geweren groot en klein kaliber, welke daartoe uit 's Rijks magazijnen werden verstrekt. Na afloop der zomer-oefeningen werden deze geweren verwisseld en in het magazijn der schutterij opgelegd. In het corps Officieren hadden geene mutatien plaats. Het eereteeken tot belooning van eervollen, lang- durigen, werkelijken dienst bij de schutterijen werd bij Koninklijk besluit toegekend aan den tamboer H. J. PEPPELENBOSCHterwijl de Kapitein-kwartiermeester D. Croese het recht verkreeg, het cijfer XLV in zijn eere teeken te verwisselen tegen het cijfer L.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1891 | | pagina 40