74 Voor hetgeen met betrekking tot de zorg voor het drinkwater is verricht, hebben wij de eer te verwijzen naar het verslag der Gezondheidscommissie. i. Gezondheidscommissie Overeenkomstig de voor dit college vastgestelde ver ordening bestaat het uit zeven leden een rechtsgeleerde, twee geneeskundigen, twee natuur- of scheikundigen en twee bouwkundigen. De Commissie benoemt uit haar midden den Voorzitter en den Secretaris. Naar het verslag dier Commissie, hierachter als bij- lage gevoegd, wordt verder verwezen. HOOFDSTUK V lb. Gfemeen te-Po litie. Opgave van het getal en de bezoldiging van com missarissen inspecteurs en agenten van politie. 75 Onder het personeel der Agenten kwamen eenige mutatien voor: i agent overleed, en 2 agenten wer den eervol ontslagen. Deze werden vervangen door personen die reeds eenigermate met den politie dienst vertrouwd waren. Rangverhooging kwam in 1891 niet voor. Het personeel is over het algemeen bekwaam en geschikt voor den dienst. Buitengewone maatrege len waren niet noodig. Dag- en nachtdienst werden door de agenten waargenomen, zoodat nacht- of stille wachten in deze Gemeente niet aanwezig zijn. Zoo noodig vindt de politie steun van de brigade Maré chausseedie in 1891 alhier werd gestationeerd. Door de politie werden 703 processen-verbaal opge maakt en wel 2 wegens overtreding der wet tot bescherming van diersoorten nuttig voor landbouw en houtteelt 8 wegens overtreding van de plaatselijke verordening Getal. Bezoldiging. Commissarissen 1 2000, 1 1000, Agenten le klasse 2 1100, Dienaar van Politieter adsistentie op het politie bureau 1 400, Agenten 2e klasse- 4 2100, 3e u 16 8000,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1891 | | pagina 39