62 Hoewel de abonnementsprijs .niet bepaald te hoog was te noemenis echter toch eene tariefverlaging ingaande i Januari 1892 voorgesteld en goedge keurd, teneinde de toetreding door bezwaren van dien aard, niet te verhinderen. Het aantal aansluitingen vermeerderde tot 285. Tot betere circulatie van het water bij strenge vorst werden op zes plaatsen in het buizennet spuikranen gemaakt, terwijl eveneens om die oorzaak de buizen van het 's Gravenhof en Martinetsingel door een 3 duims (8 c.m.) leiding werden verbonden. Als een gevolg der vernieuwing van de brug over de Beek in den Emmerikschen weg, was verplaatsing der hoofdaanvoerbuis aldaar noodig en werd deze on der de brug aangebracht. De druk van het water voldeed steeds aan de ge stelde eischen. De machines, gebouwen en filters aan het Pomp station, het hoogreservoir in den Drogenapstoren en het buizennet bevonden zich in goeden staat. HOOFDSTUK VIa. Medisch© Politie. a. Toestanden welke invloed kunnen uitoefenen op de volksgezondheid. Voor de openbare reinheid der wegen, goede wa- 63 terverversching en het in behoorlijken toestand hou den der gotenriolenurinoirs enz. werd steeds zorg gedragen. De toestand van de openbare gebouwen, zooals scho len en gestichten, was voldoende. Het verslag van den toestand der Gemeente-reini ging en het verslag uitgebracht door de Gezondheids- Commissie, beide hierachter gevoegd, vermelden meer in het bijzonder wat in het belang der volksgezond heid is gedaan, en nog verricht kan worden. Wat evenwel de opmerking betreft, door de Gezond heids-Commissie in haar verslag gemaakt omtrent ge vaar, verbonden aan het gebruikmaken van de bad- en zweminrichting aan den Graaf Ottosingel, kunnen wij mededeelendat door het aanbrengen van loop planken en het verwijderen van de sliblaag op den bodem van het bassin, naar onze meening aan dit bezwaar is te gemoet gekomen vooral daar ook voor het aanwezig zijn eener boot gedurende het bad-sei- zoen zal gezorgd worden. Ook in de inrichting der kleedkamertjes is verbete ring aangebracht. b. Heerschende ziekten. In 1891 hebben de mazelen in deze Gemeente epi demisch geheerscht, en wel van 20 April tot 29 Juni. Het aantal aangetasten bedroeg 116 en het getal aan die ziekte gestorven personen 12. Ook kwamen enkele gevallen van andere besmette lijke ziekten voor Gepaste maatregelen werden genomen om de uit-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1891 | | pagina 33