6o jaar gepoot wasover het algemeen zeer goedwaar toe de natte zomer zeker het zijne heeft bijgedragen. Het lage terrein langs den Coehoornsingel bij de Buiten Sociëteit werd opgehoogd en met plantsoen aangelegd. Het talud langs de Rozegracht werd met eenige heestergroepen beplanten langs den bovenkant eene rij boomendoorgaande langs de oostzijde van het Stationsplein. Langs den Graaf Ottosingelden Berkelsingel en den Buitensingel bij de Maréchaussee kazerne werden enkele heestergroepen en plantsoenen aangelegd en boomen geplantvoor het grootste gedeelte afkomstig uit de kweekerij in eigen beheer. (Ongeveer 300 bloem- heesters en boomen en 200 sierheestersconiferen en andere groepen werden uit die kweekerij gebruikt.) De kosten hebben bedragen Voor onderhoud f 4489,03' Voor aanleg55°>92" Begraafplaatsen. Algemecne Begraafplaats. Na de verbetering der Protestantsche afdeeling van de Algemeene Begraafplaats, werd deze met zorg on derhouden en verkeert in goeden toestand. Het plantsoen hield zich over het algemeen zeer goed, alleen enkele Abies Nordmaniana's hadden zeer veel door den strengen winter geleden, zoodat deze moesten vervangen worden. De grachten werden uitgediept cn met de uitkomende 61 specie werd een gedeelte laaggelegen terrein opgehoogd, ten einde meerdere ruimte voor de 3e klasse te ver krijgen. De afdeeling voor de Roomsch Catholieken heeft eene aanmerkelijke verandering ondergaan. Vele oude boomen werden er omgehakt en verkocht, de grond op de graven gelijk gemaakt, de taluds bijgewerkt en alzoo het binnenste gedeelte bijna geheel nieuw aangelegd en beplant. De kosten van een en ander hebben bedragen f 1990,76. Israelietische Begraafplaats. De afsluiting langs de oostzijde dier begraafplaats werd geheel vernieuwd. De kosten daaraan besteed hebben bedragen f 119,03 Openbare verlichting. Het aantal gaslantaarns vermeerderde tot 406, de verlichting geschiedde gedurende 1.021.849 uur- De kosten hebben bedragen f 6131,09s. Aangaande de Waterleiding werden ons door de Maat schappij de volgende gegevens verstrekt Het geleverde water bleek ook in 1891 volkomen aan de gestelde eischen van goed zuiver drinkwater te beantwoorden. De behoefte tot aansluiting deed zich evenwel nog niet zóódanig gevoelenals met het oog op het nut voor de reinheidgezondheid en het gemak zou mo gen verwacht worden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1891 | | pagina 32