54 kennisgevingen omtrent het bouwen of veranderen van werken aan of in den openbaren weg behandeld. 13 woningen of gebouwen werden afgebroken, waar van er 9 werden herbouwd. 39 nieuwe woningen werden gesticht. Daarenboven werden gebouwd 1 nieuw gebouw der Buitensocieteit. 1 R. C. School. 1 Hotel met stalling voor de marechaussee. 1 vergaderzaal voor „het Leger des Heils." 1 nieuw gebouw voor werkplaatsen en godsdienstoefe ningenbij het O. N. Gasthuis. 1 cantinegebouw bij de Kazerne. Wegen en Voetpaden. Met uitzondering van den lagen weg naar Vierakker, verkeeren de wegen in voldoenden toestand, voorna melijk ook door het gebruik van bazaltslag voor het onderhoud der druk in gebruik zijnde wegen. De verschillende onderhoudswerken werden na ge houden inschrijving geleverd De geklopte bazalt voor f 5,40 per M3. De riviergrint voor 2,20 berggrint „2,55 Het grintzand 0,90 De kosten aan aanleg en verbetering besteedheb ben bedragen f 666,32 Die voor onderhoud f 3355,63 Waterleidingen BekenSluizen en Stuwen. Daartoe behooren Dc oude IJssel en de Voorstondensche beek. 55 De Hoendernesterbeek. De Tichelbeek. De Polbeek. De Berkel en de laken buiten de voormalige Laar-, Spittaal- en Nieuwstadspoort, voorzooverre deze niet langs particuliere eigendommen strekken. De Berkel of Molenbeek binnen de stad. De beek langs de Varkensweide. De Hoendernestersluis in den Vliegendijk. De sluis in de Lage Waarden. De sluis op de Marsch in de Hel. De drie sluizen aan de Binnengracht. Het sluisje of waterkeerende duiker in de kade langs de Beugelwaard bij de schietbaan op de Marsch. Het sluisje en de waterkeerende duiker tusschen de Berkel en de gracht langs den Coehoornsingel en de Berkelwandeling. De waterkeerende duiker in den dam langs de Ber kel achter de bleekerij van Reinders in de monding der Lamme Berkel. De waterkeerende duiker in den Deventerweg aan het eind der Lamme Berkel. De twee waterkeerende duikers in het Coenenspark en de Havenstraat. De waterkeerende duiker in den Warnsveldschen weg bij de bleekerij van Lenderink. De ijzeren afsluiters der riolen in den Deventerweg de SpittaalstraatPolsbroek en Groensteegdienende tot afsluiting en keering van hoog buitenwater. Een sluisje in den zomerdijk aan den Emmerikschen weg in gemeenschap met dat van Henny c.s. De stuw in het riool achter het Gasthuis.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1891 | | pagina 29