„33 pomp op het Oude Wed bij de Berkelkade. 34 in de Hoven bij school F. „35 in de Melatensteeg. 36 op den Paardenwal. „37 in de Krintensteeg. 38 in de Polsbroek bij den Tadamasingel. 39 op het Oude Wed bij de Brugstraat. Behalve deze pompen zijn nog aanwezig: 10 stand pijpen tot kosteloos gebruik voor drinkwater, vanwege de waterleiding; deze zijn geplaatst als volgt: bij de haven aan de Vischpoort. in de Wanne, in de Polsbroek, in de Groensteeg. in de Donkeresteeg. in de Laarstraat, in de Melatensteeg. in de Diezerstraat. in de Barlheze. De verschillende pompen werden naar behooren on derhouden en verkeeren in voldoenden toestand. De pomp in de Polsbroek werd verplaatst, en de put verbeterd. De onderhoudskosten hebben bedragen 475,53. Straten, Pleinen en Riolen. De klinkerbestrating op het benedengedeelte van het Stationspleintusschen de Rozegracht en de Brugstraat, werd vervangen door eene nieuwe keibestrating. Wegens verdere bebouwing van de Rozenhoflaan en den Coehoornsingel werden langs de nieuwe woningen 53 bestrate verhoogde voetpaden aangelegd en de rio lering uitgebreid. Evenzoo werd een bestraat voetpad aangelegd langs het nieuw gestichte lokaal der Buitensocieteit aan den Coehoornsingel, en de afwatering aldaar verbeterd. Langs de nieuw gebouwde woon- en pakhuizen aan de Havenstraat werd de riolering uitgebreid en nieuwe bestrate voetpaden aangelegd. Behalve verschillende meer of minder belangrijke herstellingen, werden de bestratingen geheel of gedeel telijk verlegd; op het Stationsplein en de verlengde Brugstraat, Broederenkerkstraat, Apenstert, Broederen kerkplein, Korte Beukerstraat en Deventerstraat. Op verschillende plaatsen werden tot verbetering der afwatering riolen gelegd of aanwezige riolen verlengd, en wel voornamelijk op de Berkelkade, Deventerstraat, in de Wanne, RoodetorenstraatTadamasingel, Barl heze, en in de Hoven bij het begin der Baankstraat. De verschillende materialen werden na gehouden inschrijving geleverd De straatklinkers voor 14,75 Pei' 1000. De Ben-Ahinkeijen voor 62,- per 1000. De rioolbuizen voor 0,57, 0,73 en 1,10 p. M. De door het volgen van de aangewezen rooilijn langs den Emmerikschenweg vrijgebleven strook particu liere grond, werd van den eigenaar Bartels aangekocht voor 25,en bij den openbaren weg gevoegd. De kosten van een en ander hebben bedragen: Voor onderhoud 552^>35 Voor aanleg en verbetering 1123, Gedurende het jaar 1891 werden 175 aanvragen of

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1891 | | pagina 28