48 64 ,M' voorzien met hardsteenen tafels voor den afslag bestemd. De kosten hebben bedragen met inbegrip van den aankoop van zand, het afbreken der woningen en van de nieuwe bestrating, gasleiding en waterleiding onge veer f 5450, Nieuwe Botermarkt. Ofschoon meermalen gewezen werd op de ongeschikt heid der tegenwoordige botermarkt en van de waag, en wij gaarne een voorstel tot verandering willen indienen, is het oordeel over de geschiktheid van het daartoe bestemde gebouw nog niet gevestigd en zijn voorloo- pige maatregelen genomen om daartoe te geraken. Volgens een schrijven van den Chef der Afd. K. en W. a/h Dep. v. B. Z., Jonkh. Mr. de Stuers, is de oude hal van het voormalig rechtsgebouw daartoe zeer goed te restaureerenterwijl volgens het oordeel van deskun digen de verlichting te wenschen overlaat. Ten einde daarover een oordeel te kunnen vellen, werden de in dat gebouw bestaande lokalen wegge broken, en voor zoover de toestand zulks gedoogde, nieuwe luchtopeningen gemaakt, zoodat men thans spoedig daarover een meer juist oordeel kan vellen. c. Torens. De Wijnhuistoren. De Nieuwstadskerktoren. De bliksemafleiders, ook die op den St. Walburgs kerktoren, werden beproefd en in orde bevonden. De toestand van den Wijnhuistoren is voldoende. Het uurwerk in den Nieuwstadskerktoren eischt voort durend bijzondere zorg. 49 De groote windwijzer op den Drogenapstoren werd door een nieuwe, van meer bij den bouw passenden vormvervangen. De kosten der nieuwe vaan hebben/120,10 bedragen. Het afnemen van de bestaande en het plaatsen van de nieuwe windvaan met verandering der spits, (een zeer moeilijk werk) werd bij onderhandsche inschrijving gegund aan den leidekker Polman, voor de som van f 366,50 waaronder begrepen de kosten voor de ver zekering tegen ongelukken, welke bij dit werk voor het eerst is voorgeschreven. De totale kosten van de vernieuwing van den wind wijzer, met inbegrip van het maken en plaatsen van een model, hebben bedragen 556,—, waaronder een bedrag van f 200,door belangstellenden bijge dragen. Gebouwen bestemd voor openbaar Onderwijs. Deze zijn de navolgende De bewaarschool op den Paardenwal. De bewaarschool aan de Gasthuisstraat. 3- De bewaarschool in de Hoven. 4- School A aan het Oude Wand. 5- B in de Waterstraat. 6. C aan de Molenbeek. 7 D in de Waterstraat. 8. E in de Polsbroek. 9- F in de Hoven. G op den Paardenwal met de daarbij be- hoorende onderwijzerswoning. H bij de Ruïne. 4 I. 2. 11 11 11 11 11 10. 11 11. 11

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1891 | | pagina 26