46 9- De bergloods aan den Houtwal. 10. De bergloods aan den Vliegendijk. 11. De bergplaats voor petroleum bij de Noorder haven. 12. De lokalen in gebruik bij de Naai- en Breischool op den Paardenwal. 13. 7 publicatieborden. 14. De ruïne aan de Berkel. 15. De schietbaan op de Marsch. 16. 27 watertrappen en spoelingen. 17. Drie openbare privaten, als: een op den Hout wal, een in den Wittenhoedshoek, een in het Hoogestraatje. 18. 26 urinoirs op diverse plaatsen. De verschillende gebouwen en inrichtingen werden met zorg onderhouden en verkeeren in goeden toestand. Op verschillende plaatsen werden eenige watertrappen en spoelingen vernieuwd. De palen en afzettingen op de Veemarkt werden geverfd. Twee kamers in het Bureau van Politie werden ge verfd en het bureau van den Commissaris opnieuw be hangen en van tochtramen voorzien. Het brandspuithuisje op het Broederenkerkplein werd gedeeltelijk afgebroken en vernieuwd en daarbij werd de zijgevel in de rooilijn van het nieuwe Logegebouw teruggebracht. Ingevolge den reeds meermalen uitgesproken wensch tot verbetering en verplaatsing van de Vischmarkt, wer den plannen opgemaakt voor een nieuwe markt en voorgesteld deze te plaatsen op het aan de gemeente behoorende terrein langs de Berkel achter de Barlheze, 47 met een ingang in de Barlheze, en daartoe de gedeel telijk bouwvallige woningen weg te breken. Nadat het planingevolge de besprekingen in den Gemeenteraad eenigszins gewijzigd was, waardoor de te overdekken ruimte met 's vergroot, werd tot de aanbesteding overgegaan. Van de inschrijvers was de laagste A. J. Pasman voor 5678,— (zonder de bestrating enz.) De bepaling in het bestek, dat de benoodigde grond, ongeveer 1500 M3 voor de ophooging van het terrein, moest worden gebaggerd uit de Noorderhaven, schijnt van grooten invloed op de kosten berekening te zijn geweest. Het werk werd niet gegund, en op nieuw aanbesteed. Aangezien er kans bestond om den benoodigden grond kosteloos van het Rijk, in verband met de rivier verbetering, te verkrijgen, werd de levering daarvan buiten de besteding gehouden. Bij de herbesteding op 20 October 1891 werd het maken der Vischmarkt gegund aan den laagsten in schrijver, A. Schut voor f 3986,zonder de bestra ting en levering van het benoodigde zand voor de op hooging. Ongunstig weder heeft de oplevering ver traagd. (1) De markt bestaat thans uit eene overdekte ruimte ter oppervlakte van 175 M« met een verhoogd, en door een ijzeren hek afgesloten midden gedeeltegroot (1) Bij de uitvoering is gebleken dat het toegelegde zand uit de normaliseering der rivier voor de rijkswerken is gebruikt en niet ter beschikking kon worden gesteld, zoodat dit door de gemeente moest worden bijgeleverd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1891 | | pagina 25