44 rivier en den Marschweg, aan de Gemeente werd terug gegeven en een gedeelte ter grootte van 4808 c.A. aan haar in eigendom werd afgestaan. Aan A. J. Wullink werd een strepel grondtusschen zijn perceel en de nieuwe rooiingslijn aan de Rozegracht, ter bebouwing afgestaan voor 37,50. Aan J. J. van der Staaij en Kerkmeijer werd een strepel grond tusschen hunne perceelen en de Binnen gracht gelegenafgestaan voor f 2,00. Aan het R. C. Parochiaal Armbestuur werd een stre pel grond afgestaan in den Geweldigershoek voor f 200, Aan de Vijfmorgenstraat werd een perceel bouwter rein, groot 266 c.A., verkocht na gehouden inschrijving aan Heuvelinkvoor f 399, B. Eigendommen en inrichtingen bestemd voor den pubiieken dienst. a. Gemeentehuis. Wegens de door den Gemeenteraad genomen beslis sing om niet over te gaan tot het bouwen van een nieuw Raadhuis, en naar aanleiding van den daartoe uitgesproken wensch, werden op nieuw verschillende plannen tot verbouwing en herstelling van het Raadhuis ingediendmet de daarbij behoorende memoriën en kostenbegrootingenwaarna ten slotte de verbouwing volgens het plan C, waarvan de kosten werden ge raamd op 37400,—, werd goedgekeurd. Alvorens met die verbouwing een begin te maken, is het noodzakelijk vooraf eene beslissing te nemen omtrent de aanwezige oude hal (voormalig rechtsgebouw) ter zijde van het Raadhuis, 45 Met het oog op de voorgenomen verbouwing werden niet dan de allernoodzakelijkste onderhoudswerken ver richt, welke bestonden in het dichthouden der daken en goten. b. Gebouwen en inrichtingen voor den Gemeen tedienst. Deze zijn de volgende 1. De woning van den concierge van het gemeen tehuis aan het Kerkplein. 2. Militiezaal met het lokaal voor publieke verkoo- pingen en verpachtingen en de daarbij behoorende woning van den concierge, aan het Kerkplein. 3. De stads timmerwinkel en het magazijn, met de bij- behoorende woning voor den opzichter, aan het Kerkplein. 4. Het voormalig Wijnhuis, waarin beneden het bureau van Politie met de wachtkamers en de arrestanten lokalen, en op de verdieping de lokalen van het oud-archief. 5. De waag onder den Wijnhuistoren. 6. De Vischmarkt op de Rozegracht. 7. De nieuwe Veemarkt aan de Havenstraat. 8. Negen bergplaatsen voor brandspuiten, slangen wagens en andere brandbluschmiddelenalseen in de Hoventwee aan het Broederen kerkplein een bij de Groote Kerk, een op de Nieuwstad, een op den Graaf Otto Singeltwee op den Paar- denwaleen op de Molenbeek en vijf bergplaatsen voor brandladders, als: een bij de Groote Kerk, een in den Rosmolen, een op den Boompjeswal, een in de Baggeroorden een in de Hoven.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1891 | | pagina 24