42 ingebouwd perceel aan die gracht, get. kad. Sectie F no. 6468, in openbare veiling aangekocht voor de som van 3592,30, met inbegrip van de onkosten. De onderhoudskosten van de verschillende gebouwen en inrichtingen hebben bedragen 1931,43, waaronder begrepen de kosten voor de bediening van de baden ad f 700, Bij de vergrooting van de gasfabriek werden de con tracten betreffende het gebruik van twee pakhuizen aan de IJsselkade opgezegd, en in de plaats daarvan, twee andere pakhuizen daar ter plaatse verhuurd. Gemeentegronden en Landerijen. liet jaar 1891 was over het algemeen ongunstig voor de hooi- en weilandenhetwelk hoofdzakelijk is toe te- schrijven aan den kouden en natten zomer en den hoo- gen waterstandwaardoor vele laag gelegen weiden onderliepen. Alleen voor de hooge weiden mag het jaar 1891 gunstig genoemd wordenhoewel vele door den strengen winter zeer hebben geledenomdat de dikke ijslaag te lang er op bleef liggende grond daar door verkoelde en aan de grasplanten daardoor zooveel nadeel werd toegebracht, dat eerst in den nazomer op die plaatsen eenig gras te voorschijn kwam. De kwaliteit van het hooi, hoewel er veel van de landen afkwammoet beneden het middelmatige ge noemd worden. De verkoopingen werden over het algemeen later gehouden dan in 1890, daar het gras door het koude weder later rijp was geworden. 43 Voor afwatering der weilanden werd zooveel moge lijk zorg gedragen. De weilanden aan de Veluwsche- en Graafschapsche- zijde, zijn in 1891 verpacht voor den tijd van zes jaarwaaronder ook een gedeelte bouwland aan de Graafschapsche-zijde. De te hooien weiden werden niet verpacht. De linker IJsseloever langs de Lage Waarden boven de IJsselbrug werd van wege het Rijk genormaliseerd, daarbij een gedeelte afgegraven en een ander ge deelte aangestort. Met den van het Rijk kosteloos verkregen grond werden eenige lage gedeelten opgehoogd en verbeterd. Wegens den hoogen waterstand in Juli werd met de machine gedurende 30 etmalen gewerkt, om de Lage Waarden zooveel mogelijk van water te ontlasten, terwijl tot keering van het hooge water de kaden werden op- gekist. Een en ander veroorzaakte betrekkelijk aanzienlijke kosten. De onderhoudskosten hebben bedragen f 4415,62s. Bij de Havenstraat werden de twee laatste perceelen bouwterreinna gehouden inschrijvingverkocht aan H. G. J. Holl en van Genderingente zamen ter grootte van 771 c.A. voor f 2242,80. Aan den Buitensingel werd aan Hesselink van Suchtelen c.s. een terrein groot 800 c.A. verkocht voor ƒ1200, tot stichting van eene kazerne voor de Maréchaussee. Met de firma Wijers en Zn. werd eene overeenkomst tot ruiling gesloten, waarbij door haar het terrein, se dert de vorige eeuw bij die firma in erfpacht tot uit oefening van den houthandel, en gelegen tusschen de

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1891 | | pagina 23