8. D. de Gorter, Flora Zutphanica, Zutphen 1781» Geschenk van den heer R. Wigman alhier. 9. „Beschrijving van Zutphen," overdruk uit het werk van Staats Evers„Gelderlands Voormalige Steden.'' Geschenk van den heer Mr. J. W. Staats Evers te Arnhem. Het museum vermeerderde met: 1. Eene afbeelding van den Drogenapstoren in 1864 en „een Gezicht op de Groote kerk te Zutphen". Geschenk van den heer W. C. Staring te Deventer. 2. Een dubbele stuiver van Nijmegen, anno 1696. (Afgebeeld bij Verkade no. 132). Geschenk van den heer A. van Laar in de Hoven. 3. De lessenaar, waarop Z. M. Willem III het proces verbaal heeft geteekend van de eerste steenlegging voor de IJsselbrug te Zutphen. Geschenk van den heer E. W. baron Sloet, te Voorst. 4. Drie haardplaten, waarvan de eerste een geschenk is van den heer J. W. Wullink alhier, terwijl de twee andere afkomstig zijn uit Stads-gebouwen. Zij stellen voor: a. De Hollandsche Maagd met den leeuw, omringd door den tuin. Deze haardplaat is afkomstig uit een huis op de Rozegracht B. 197, b. Judith, op het oogenblik dat zij den veldheer Ho- lofernes het hoofd heeft afgehouwen. Deze haard plaat is afkomstig uit de tisanerie der militaire apotheek alhier. c. Jezus en de Samaritaansche vrouw. Deze haard plaat is afkomstig uit een huis op de Rozegracht B. 202. Van den inhoud van het Archief bestaan de navol gende registers 1. Tijdrekenkundig register, de geschiedenis der Stad betreffende, Ie deel, door Mr. R. W. Tadama, 2. Idem, rakende de Gestichten binnen Zutphen, He deel door Dr. W. J. A. Huberts. De herziening van dit He deel werd voortge zet. Gereed zijn de oorkonden van het Adama- huis, Heer Hendrikshuis, Spittaal-Predikheeren klooster, Ouderconvent en Rondeel. Bijna gereed is het omvangrijke archief van het Isendoornklooster. 3. Een geschreven Inventaris van het archief, die wordt bijgehouden. Van de Bibliotheek bestaan ie. Een geschreven Catalogus, en 2e. Een ditouitsluitend Zutphen en Gelderland be treffende. Beide Catalogi worden aangehouden. Een Catalogus van het Museum is bijna vol tooid. HOOFDSTUK IV. Geldmiddelen. Jaarlijksche opgave van het geheele bedrag der ont vangsten en uitgaven naar de laatste door Gedeputeerde Staten afgesloten rekening (art. 221 der wet van 29 Juni 1851, Staatsblad n°. 85). 26 27

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1891 | | pagina 15