7 Dec. Afwijzende beschikking op het verzoek van D. Vredenburg om hem een strook grond langs de Overwelving af te staan. Benoeming van Dr. A. J. Swart, tot Leer- aar in de Wiskunde aan het Gymnasium. Vaststelling van het 2e suppletoir kohier der Inkomsten belasting tot een bedrag van f 327.06. Verhuring van een perceel grond aan den Emmerikschen weg aan de firma Ketjen en van Roekei. Archieven. Eenige lokalen onder den Wijnhuistoren zijn bestemd tot bewaarplaatsen van het Oud-archief, en tevens in gericht voor bibliotheek en museum. De onderwijzer J. GlMBERG Was weder tijdelijk belast met de werkzaamheden voor het archief enz. De belangstelling in het oud-archief wordt gaande weg grooter. In 1891 bezochten een vrij groot aantal personen ook niet ingezetenen dat archief. Er wordt steeds naar gestreefd, om het oud-archief, de bibliotheek en het museum zoo bruikbaar en nuttig mogelijk te maken. Het archief werd dit jaar verrijkt met: 1. Acht rekeningen van B. F. W. van Westerholt, als officier van het schoutambt Zutphen 1803- 1809, geschenk van den heer Burgemeester dezer Gemeente. 2. Een gedicht, getiteld: Origine en Voortgang der 25 Berkelvaart digtkundig beschouwt en opgedragen aan de tijdelijke Heren directeuren der Geoctroy- eerdeBerkel Compagnie residerende binnen Zutphen" Dit gedichteen geschenk van den heer Dr. Daniels te Amsterdamis vervaardigd door „G. A. H. Welmer gebooren van Dam, 1773." 3. Het handschrift van de toespraak en het gebed, door dominee R. Wildrik den 13 Februari 1761 in het Bornhof gehouden, toen dit gesticht zijn iSqjarig bestaan als oude mannen en vrouwenhuis herdacht. Geschenk van den heer R. Wigman alhier. De bibliotheek werd vermeerderd met: 1. De door de Koninkl. Academie van Wetenschappen te Amsterdam uitgegeven verslagen en mededee- lingen over het jaar 1891. Geschenk van het Be stuur dier Academie. 2. Mededeelingen en berichten der Geldersch-Overijs- selsche Maatschappij van Landbouw. Geschenk dier Maatschappij. 3. Verslag over den staat der Gestichten voor krank zinnigen, in de jaren 1878, '79, '80 en '81, enz., den Haag 1890. Geschenk van den heer Burge meester dezer Gemeente. 4. Annalen der Sternwarte in Leidenband V en VI, den Haag 1890. Geschenk van het bestuur der Sterrenwacht. 5. Verslag van den toestand der gemeente Zutphen over 1890. 6. Verslag der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Zutphen over 1890. 7. Genealogie van het geslacht Wijnen. Geschenk van den heer R. Wijnente 's Hage. 24

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1891 | | pagina 14