de Hoogduitsche taal en Letterkunde aan de H. B. school. 6 Juli. Splitsing, voor den cursus 1891/2, der 3e klasse van de Hoogere Burgerschool in twee parallelklassen voor het onderwijs in Aard rijkskunde, Staatsinrichting en Boekhouden en tevens splitsing van het Onderwijs in Dier- en Plantkunde. Continuatie, voor den cursus 1891/2, der opdracht aan de Leeraren Bolderman, Goud smit en Suringar tot het geven van lessen aan de Burger-Avondschoolvroeger gege ven door Dr. W. Gleunszoomede continu atie der tijdelijke aanstelling van den leer- aar A. v. d. Stempel. Aangaan eener overeenkomst met het Oude en Nieuwe Gasthuis, in zake ruil van grond. Vaststelling 2e Suppletoir-kohier der belas ting op de honden tot een bedrag van 36, Idem van het ie suppletoir kohier der In komstenbelasting tot een bedrag van f 169,09. 20 Juli. Eervol ontslag aan Mej. A. Nijland als on derwijzeres aan school G. Aangaan eener overeenkomst met de firma A. G. Wijers en Zonen betreffende het ter rein thans door die firma in erfpacht bezeten. Verhuring van een pakhuisje aan de Roze- gracht aan G. L. Tjeenk Willink. Verhuring der bleek aan den Deventerweg aan A. J. Reinders. Verhuring der bleek aan den Warnsveld- schen weg aan J. Lenderink. o Juli. Verkoop van een strook grond bij den Ge- weldigershoek aan het R. C. Parochiaal Armbestuur. 4 Aug. Benoeming van Mej. E. Vrugtman tot On derwijzeres aan school G. Eervol ontslag aan E. J. L. Hueting als Onderwijzer aan school E. Toelating van de heeren J. G. Klaassen, Jhr. Mr. D. W. van Andringa de Kempe- naer, D. N. Labrijn, Jhr. Mr. D. O. Enge len, Mr. J. Thooft, C. D. Muijderman en F. H. Umbgrove als Leden van den Raad. Voorloopige vaststelling der Gemeente-reke ning over 1890, in ontvangst op f 435265,86 uitgaaf op „417661,14s Batig saldo /17604,71s Besluit om het Raadhuis te restaureeren volgens het ingediende plan C, waarvan de kosten zijn geraamd op f 37400, Goedkeuring ontwerp overeenkomst met den Staat der Nederlanden in zake ruiling van gebouwen en terreinen. Sept. Benoeming van den heer J. G. Klaassen tot Wethouder. Benoeming van de heeren J. G. Klaassen en F. H. Umbgrove tot Ambtenaren van den Burgerlijken Stand. October. Benoeming van H. J. Addink tot Onder wijzer aan school E. Eervol ontslag aan H. J. Addink als Rent- meester-Weezenvader van het Burger-Wees huis. 20 21

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1891 | | pagina 12