Plaatselijke verordeningen door den Raad gedurende het jaar vastgesteld. 1. Strafverordeningen. 5 Jan. Verordening op de Vischmarkt en op het verkoopen van visch. 2. Belastingverordeningen. 4 Mei. Verordening tot intrekking van het tarief der brug- en veergelden. 3. Verordeningen van verschillenden aard. 5 Jan. Wijziging der verordening regelende het O. L. Onderwijs. 5 Oct. Verordening tot vaststelling van den rooster van aftreding der leden van den Gemeente raad. 4. Instruction. Gee ne. Vernietiging of schorsing van eenige plaatselijke ver ordening heeft niet plaats gehad. Belangrijkste zaken in den Raad behandeld in 1891. 5 Januari. Besluit tot restauratie van het bestaande Raadhuis. Machtiging verleend aan de Commissie voor de Gasfabriek: ie tot opzegging der huur van het bovenhuis bij die fabriek, 2e tot' het nemen van maatregelen die er toe kun nen leiden, dat de bij die fabriek in gebruik uitgegeven terreinen wederom ter beschik king der Gemeente komen. 5 Januari. Wijziging der verordening, regelende het Openbaar Lager Onderwijs. Aanvrage om machtiging tot het te gelde maken der op de begrooting uitgetrokken geldleening groot f 35000,ter voorziening in de tijdelijke behoefte aan kasgeld. Machtiging omtot dekking van 2366,30, aandeelen Ned. Westf. Spoorweg Maatschap pij te gelde te maken. 2 Februari. Opheffing thins ad 0,60 'sjaars ten laste van E. J. Stegeman en de Wed. Huetink. Verkoop van twee perceelen grond aan de Noorderhaven, resp. voor f 1080,en f 1162,80. 2 Maart. Eervol ontslag aan Mej. B. Vis als Onder wijzeres aan school A. Vaststelling primitief kohier der belasting op de honden tot een bedrag van/1227, Verkoop van een strook grond aan de Roze- gracht aan J. W. Wullink. Goedkeuring ontwerp tot het bouwen van eene nieuwe Vischmarkt. 6 April. Machtiging aan Provisoren van het Bornhot en van het Oude- en Nieuwe Gasthuis om ieder voor 1/3 bijtedragen in de kosten van normaliseering van een gedeelte van de Berkel. 16 17

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1891 | | pagina 10