'ki IUD Donderdags, 's avonds van 7 tot 9 uur, ge durende de maanden October tot Mei. Tengevolge van de toeneming van het aan tal leerlingen zag de Commissie zich spoedig genoodzaakt naar grooter lokaal om te zien en kreeg dan ook van het Gemeentebestuur vergunning om de oude Rechtszaal hiervoor tijdelijk in te richten, zoodat thans het onder wijs in hand- en rechtlijnig teekenen, zoomede in boetseerennaar behooren kan gegeven worden. In December verlieten 2 leerlingen deze in lichting, wegens vertrek uit de Gemeente, ter wijl nog 3 nieuwe leerlingen zich aanmelden. Het aantal leerlingen bedroeg op 31 De cember 24, waarvan 17 betalenden en 7 niet betalenden (dagleerlingen der werkschool). Blijkens het getrouwe bezoek meent de Commissie, dat door deze inrichting aanvanke lijk op bescheiden schaal, voldaan wordt aan eene sedert lang gevoelde behoefte in deze Gemeente. Mocht eenmaal door de goede hulp en me dewerking van de Gemeente, een doelmatige en definitieve inrichting voor de werkschool verkregen worden, dan zal zeker de Commis sie niet in gebreke blijven, U hare voorstellen te doen toekomen tot volledige regeling van dezen aanvankelijk goed geslaagden proef. Leerlingen. Op de school voor ambachtsonderwijs waren 3 op 31 December 1889 aanwezig 6 leerlingen. Twee hunner verlieten in Mei '90 de school, na het onderwijs gedurende den 3-jarigen cursus met vrucht te hebben bijgewoond. Bij hun vertrek werd hunovereenkomstig Art. 15 van het Reglement, een stel gereed schappen uitgereikt. Een leerling verliet de school in den loop van het jaar wegens plaatsing bij een der ba zen hier ter stede. In den loop des jaars werden 4 nieuwe leerlingen aangenomen, zoo dat op het einde des jaars 7 leerlingen aan wezig warenwaarvan 3 voor het timmeren en 4 voor het meubelmaken. De cursus voor betalende leerlingen, bedoeld in Art. 2 sub a van het Reglement, werd door 10 leerlingen gevolgd. Materialen. Aan diverse materialen is in dit jaar ge bruikt een bedrag van 205,55, hiervan is aan verkoopbare voorwerpen verantwoord in de bijgevoegde bescheiden voor een bedrag van 252,77, zoodat het verlies aan materialen voor oefeningstukken enz. ruimschoots gedekt is door de aan de school vervaardigde voor werpen. Onder de opbrengst ad 252,77 is begre pen een bedrag van 76,88 voor voorwerpen, teekentafels, enz ten behoeve van de werk school zelf vervaardigd en strekkende dus tot uitbreiding van den inventaris. 2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1890 | | pagina 72