8 b. Burgemeester en Wethouders. name k Den 13 April 1890 was het de dag waarop de Hoog Welgeb. Heer Jhr. H. A. D. COENEN vóór 25 jaren tot Burgemeester dezer Gemeente werd benoemd, welk zilveren feest niet alleen door den Jubilaris, maar door alle Ingezetenen op den 14 April (des maandags) werd gevierd. Het zoude te uitvoerig zijn om te dezer plaatse alles te vermelden wat op deze feestviering betrekking heeft; in de plaatselijke couranten van dien dag is trou wens daarvan een gedetailleerd verslag opgenomen evenwel meenen wij de hoofdfeiten niet onvermeld te mogen laten. In den morgen van den feestdag, toen de Burge meester ten Raadhuize verscheenwerd Z.E.AF in de versierde vestibule en trouwzaal begroet door de ver schillende Gemeente-ambtenaren, en de Jubilaris door den Gemeente-Secretaris, den heer J. E. DE VOOGT G.Nz., toegesproken. In eene expresselijk belegde Raadsver gadering werd de Burgemeester plechtig door de Raadsleden ontvangenen alstoen het woord gevoerd door den oudsten Wethouder, den heerC. STORM BuijSlNG, en door den heer Mr. J. THOOFT, een der oudste 9 Raadsleden. Op het stationsplein werd voorts den Jubilaris, ter herinnering aan zijn jubileum, een mo nument geplaatst in het midden van het bassin der fonteinnamens Zutphens Burgerij, door eene Commis sie aangeboden. Vaste Raadscommissiën. Commissie voor de Gasfabriek. C. Storm Buijsing, Voorzitter. Jhr. F. X. J. van Nispen. A. J. Nijman. Commissie van Wetgeving. Jhr. H. A. D. Coenen, Voorzitter. Mr. J. Thooft. Mr. F. R. Pennink. Jhr. Mr. D. W. van Andringa de Kempenaer. Mr. J. Post van Everdingen. Commissie van Toezicht of de Gymnastiekschool. C. Storm Buijsing, Voorzitter. Jhr. Mr. D. W. van Andringa de Kempenaer. Dr. D. H. Ort. Commissie voor de Gemeentereiniging J. G. KlaassenVoorzitter. Jhr. Mr. D. W. van Andringa de Kempenaer. Jhr. F. X. J. van Nispen. Mr. F. R. Pennink, Betrekking. Jaar van aftreding. Jhr. H. A. D. Coenen Burgemeester. 1895. C. Storm Buijsing Wethouder. 1893. J. G. Klaassen Idem. 1896.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1890 | | pagina 6