Het gedrag der leerlingen is op de ver schillende lessen zeer loffelijk geweest. Bij het verlaten der schoollocalen had in- tusschen dikwijls veel rumoer en drukte plaats, hetgeen vanzelf medebrachtdat sommige leerlingen in onbesuisde haast de trappen afstormden, en zich zelfs soms langs de leu ningen lieten afglijden. Hierdoor heeft een der leerlingen van klasse P} eene vrij ernstige kwetsuur bekomen, die later echter gelukkig geheeld is. Om dergelijke ongevallen voor het vervolg te ontgaan, zijn de leuningen van gemeente wege voorzien van koperen knoppen, die het afglijden beletten. Het in het vorige Verslag opgemerkte om trent het geringe bezoek der school blijft nog gelden. Trekt men van de 16 leerlingen der lVe klasse de bezoekers van omliggende gemeen ten, als Voorst, Brummen en Vorden, af, dan blijven er slechts 6 over, die hier woon achtig zijn. De aankomende werklieden uit deze Ge meente schijnen er dus de voorkeur aan te blijven geven het onderricht, met name in het Rechtlijnig- en Bouwkundig teekenente ontvangen op privaat-cursussen, die hier ter stede worden gegeven. Ook de werkschool blijkt op haren onlangs opgerichten teekencursus een vrij aanzienlijk getal (20) leerlingen te trekken. Eene reorganisatie der Burger-Avondschool moet dus als een eisch des tijds beschouwd worden. Commissie van Het Lid der Commissie, de Heer A. D. Toezicht. P. V. van Löben Sels verzocht, wegens verandering van woonplaats, ontslag, hetwelk hem op de meest eervolle wijze verleend werd in de Raadsvergadering van 6 October. In zijne plaats is door den Raad in de vergadering van 3 November benoemd de Heer D. N. Labrijn die de hem opgedragen betrekking aannam. Met het einde van het jaar 1890 waren aan de beurt van periodieke aftreding de Heeren Dr. T. K. M. VON BAUMHAUER, Ds. G. T. Bruijn en Dr. W. van der Lee. Zij allen werden in de Raadsvergadering van 15 December herbenoemden lieten zich de keuze welgevallen. De Commissie van Toezicht op het Mid delbaar Onderwijs te Zutphen, CH. M. HENNY, Voorzitter. Dr. W. VAN DER LEE, Secretaris. 14 IS

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1890 | | pagina 65