22 Mededeelingen. De epidemiedie in het begin van het af- geloopen jaar algemeen heerschte, heeft ook op onze school invloed uitgeoefend. Vijf leer aren en de amanuensis zijn door de Influ- cnza" aangetast, tengevolge waarvan de Kerst- vacantie met eene week verlengd moest wor den. Bovendien werd de leeraar HESKES in dienzelfden tijd gevaarlijk ziekwaardoor hij zijne lessen tot aan de Paaschvacantie moest staken. Gelukkig konden de lessen in de Gymna stiek toch doorgaan, daar de adsistent, de Heer J. H. Vrugtman, zich bereidwillig met de taak belastte. Het gedrag der leerlingen liet, bij de mees te leerarenweinig of niet te wenschen over. De leeraren TER BRUGGE en VAN DER Stempel hadden zich te beklagen, de eerste over een leerling der IB, de laatste over een leerling der Ve klasse, beide leerlingen zijn voor de Commissie van Toezicht verschenen, aan den eersten werd gedurende één maand extra-strafwerk opgelegd en aan den tweeden een ernstige vermaning voor zijn oneerbiedig gedrag gegeven. Door den Directeur was als Aanhangsel tot zijn Jaarverslag over 1889 een opstel gevoegd, behelzende eenige bijzonderheden en Statis tieke gegevens uit de geschiedenis der school, die den 6eu September 1889 haar vijf en 11Z twintig jarig bestaan beleefd had. De Com missie van Toezicht besloot dit „Aanhangsel" voor hare rekening te laten drukkenen uit te deelen aan autoriteiten en allen, die kon den gerekend worden belang te stellen in onze inrichtingen van Middelbaar-Onderwijs. Met genoegen kan de Commissie constateeren, dat aan den Directeur van vele zijden hoogge waardeerde blijken van instemming met zijn werk gegeven zijn. II. Burger-Avondschool. Onderwijzend Het personeel is in het afgeloopen jaar on- Personeel. veranderd gebleven. De tijdelijke leeraren, de H.H. Bolderman, Suringar, Goudsmit en VAN DER Stempel, zijn in de vergadering van den Raad van 7 Juli weder als zoodanig herbenoemd voor het tijdvak van I Septem ber 1890 tot 1 September 1891 op dezelfde voorwaarden als vroeger. Leerlingen. Het aantal leerlingen bedroeg op Ulto De cember 1889: Tii I laagste afd. of ia 17 111 de Ie klasse hoogste I15 14 nie 4 IV® 10 Totaal 56 leerl. Van dezen vertrokken na 1 Januari uit: klasse I" 1 leerling. Ib 2 yi II 2 Totaal 5 leerlingen. IO 11 He II

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1890 | | pagina 63