no 8 Polyt. School, één studeert voor arts te Am sterdam, twee zijn geplaatst bij de „Twentsche- Bank," twee zijn geplaatst op handelskan toren in Nederlandéén op een kantoor in Duitschlandéén is geplaatst bij de Maat schappij „Nederlandéén is vertrokken naar California, één is slager geworden, en één heeft nog geen plaatsing gevonden. Van de 2 afgewezenen is één op de school 111 de Ve klasse teruggekeerd en één naar Oost-Indië vertrokken. Twee leerlingen der IIR klasse legden het examen voor de Kon. Militaire Academie af, waarvan één (die het vorig jaar was afgewezen) mogt slagen, en geplaatst werd als Cadet der Infanterie O. I. Één leerling der IVe klasse deed het ad- missie-examen voor de Veeartsenijschool, doch werd niet toegelaten. Hij is nu als leerling der V1, klasse op de school opgenomen. Inrichting der De volledige splitsing der lik klasse, uit lassen. genomen voor het teekenen, is volgens besluit van den Raad van 7 Juli, weder voor het schooljaar 1890/91 gecontinueerd. Het groot aantal leerlingen (31) dezer klasse maakte die maatregel noodzakelijk. De Tabel der lessen is nu zóó geregeld, dat alle les-uren op de gewone tijden vallen, zoodat de onregelma tigheid, die het vorige jaar bestond, is op geheven. 121 9 De Directeur is in het vorig schooljaar be gonnen 1 uur extra onderwijs in de „Beschrij vende Meetkunde" aan de Ve klasse te ge- - venomdat eene volledige behandeling in den gewonen Cursus niet wel uitvoerbaar was. Om echter het aantal les-uren voor de leer lingen der Ve klasse, die er reeds 38 's weeks hebbenniet te vergrootenis één uur Recht- lijnig-Teekenen opgeofferd, hetgeen zonder groot bezwaar kon geschieden. Leermiddelen Behalve de gewone chemicaliën en het en Gebouw, glaswerk ten behoeve van het onderwijs in de Scheikunde is voor dat in de Natuurlijke Historie aangekocht: „die plastische Darstel- lung der Frosch-Entwicklungzijnde 8 Mo dellen in papier maché. Voor het onderwijs in de Aardrijkskunde werd aangeschaft eene nieuwe kaart van Noord-Amerika. Eindelijk heeft de leeraar VLEEMING 17 Teekenvoorbeelden (Vlak-Orna- menten) vervaardigd, en later nogmaals een tiental platenmeer bijzonder voor het onder wijs aan de Burger-Avondschoolwelke alle zijn aangekocht tot uitbreiding en verbetering van het onderwijs in het Handteekenen. Het onderhoud van het gebouw heeft be staan in het verven van de zaal voor Natuur kunde, terwijl de tafel en de stoelen in de Directeurs-kamer van nieuwe overtrekken van wasdoek zijn voorzien.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1890 | | pagina 62