tob elf het getuigschrift voor de faculteiten der godgeleerd heid, rechtsgeleerdheid of letteren (Diploma A.), drie dat voor de faculteiten der geneeskunde of wis- en natuurkunde (Diploma B.), vroegen De uitslag kan ditmaal niet schitterend worden ge noemd Van de leerlingen der 6® klasse toch werd aan slechts 3 de gevraagde acte uitgereikt, n.l. aan 2 Diploma A, aan i Diploma B, terwijl nog twee leerlingen der 5® klasse slaagdenn.l. i voor A en i voor Bde ove rige negen werden allen te licht bevonden. Daaromtrent zij in de eerste plaats opgemerkt, dat één der nietgeslaagde leerlingen der 5e klasse aan het examen heeft deelgenomen tegen het éénparig advies van Rector en Leeraren in, zoodat deze zijn échec geheel aan zich zeiven heeft te wijten, terwijl het niet- slagen van den anderen leerling uit die klasse, naar wij hopen, aan ouders en voogden ter waarschuwing zal strekkenom hunne zonen of pupillen niet dan in geheel buitengewone omstandigheden aan het eind examen te doen deelnemen, voordat zij den geheelen cursus naar eisch hebben gevolgd. Wat de niet-gerëusseerden der 6e klasse aangaat, ook onder deze waren er, die niet in allen deele parati et periti konden worden genoemd; doch wij vonden daarin toch, vooral met het oog op den uitslag van vroeger gehouden eindexamensvoldoende aanleiding om eene bespreking met den Heer Inspecteur, die dit maal voor het eerst dat examen als gecommiteerde bijwoonde, uit te lokken. Aan ons daartoe strekkend verzoek werd door den 3 Inspecteur op 29 September met de meeste bereidwil ligheid voldaan, en hoewel wij daardoor niet geheel werden teruggebracht van onze meening, dat welke voordeelen het stelsel van gecommiteerden overigens ook moge opleveren, een meten met ongelijke maten daarvan een niet geheel te vermijden euvel blijkt te zijn, meenden wij toch Rector en leeraren er mede met den meesten nadruk op te moeten wijzen, om bij het opmaken der kwartaal-rapporten zoo nauwkeurig mogelijk te werk te gaan, ten einde eene, voorname lijk daaropsteunendeniet gerechtvaardigde bevordering tot eene hoogere klasse te voorkomenen daardoor zoowel aan leerlingen als ouders en voogden de teleur stelling van een échec bij het eind-examen te besparen. De toelatings- en overgangsexamens werden bij het einde van den cursus 1889/90 op 7, 8, 9 en 10 Juli en bij den aanvang van den cursus 1890/91 op 1 Sep tember gehouden. Op 7 Juli meldden zich aan: Voor de ie klasse 11 leerlingen, waarvan 3 werden afgewezen. 2e en 4e klasse 1 leerling, die beiden toege laten konden worden. 5e klasse 1die moest worden afgewezen. De uitslag der overgangs-examens in Juli was als volgt: dat van de 16 leerlingen der i® klasse werden bevorderd tot de 2® klasse 12, niet bevorderd 3, en 1 een her-examen voor het Fransch werd opgelegd. dat de 8 leerlingen der 2e klasse allen werden be vorderd tot de 3®. 2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1890 | | pagina 55