102 4 sommige steden van ons Vaderland en in het Buiten land, achtte de Gezondheidscommissie het, ter bevor dering' van de reinheid en de gezondheid der kinderen hoogst wenschelijk, dat daarmede ook in onze gemeente eene proef zou worden genomen. In verband met den toen juist begonnen bouw der nieuwe Openbare School bij de Berkelruïne, heeft de Voorzitter den Burge meester op het wenschelijke dier proef opmerkzaam gemaakt. Dit heeft echter geen resultaat gehaddaar volgens den Burgemeester, in het bestek der in aan bouw zijnde School geene veranderingen meer konden aangebracht worden. In de maand September ontving de Commissie een afdruk ter inzage van het adres aan de IIe Kamer der Staten-Generaal ingediend door eenige bestuursleden der Vereeniging van Koepokinrichtingen in Nederland, waarbij werd verzocht, de door de Regeering voorge stelde wijziging in Art. XI der ontworpen wet op de Besmettelijke ziekten, betrekking hebbende op de ver plichte vaccinatie, niet goed te keuren. De Gezond heidscommissie kon zich met den inhoud van bedoeld Adres volkomen vereenigen en besloot dus, wegens het hooge belang der zaak, door een Adres van hare zijde, bij de IIe Kamer der Staten-Generaalde pogingen der genoemde adressanten te ondersteunen. Door Dr. Snijders werden nog verschillende mon- 5 sters suikergoed op vergiftige kleurstoffen onderzocht, welk onderzoek, evenals dat van den Heer TjEENK WILLINK naar het glazuur van ijzeren pannentot een negatief resultaat leidde. In de samenstelling der Commissie kwam dit jaar geene verandering. De Voorzitter en de Secretaris werden als zoodanig herkozen. Namens de Gezondheidscommissie, Dr. A. J. C. SNIJDERS, Secretaris,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1890 | | pagina 53