99 6 C. Bereiding van compost. Twee werklieden zijn voortdurend bezig met de be reiding van compost. Zij genieten een weekloon van f 7,en f 6,—. Zooveel mogelijk wordt zorg ge dragen goeden compost te bereidenwat dan ook blijkt te gelukken, daar de kwaliteit geprezen wordt. Evenwel was de strenge en vroeg ingevallen winter schadelijk voor den verkoop van compost en beer. De opbrengst is hiervoren gemeld. Het zand, afkom stig van het spoelen en reinigen der tonnen, wordt opgevangen in twee putten achter de tonnenloods, en bracht op f 100,50. De prijs was ongeveer 2,70 per Stère tegen 2,80 in 1889. D. Verkoop van beer. De opbrengst van de overtollige beer was 3,50 per Stère, tegen 3,in 1889. E. Toestand van de mestbergplaats. De bergplaats verkeert in goeden toestand. Veran deringen daaraan hadden niet plaats. De Commissie in zake Gemeente-reiniging, J. G. KLAASSEN. D. W. v. ANDRINGA DE KEMPENAER. F. R. PENNINE. van NISPEN. Bijlage B. ZUTPHEN 9 Februari 1891. De Gezondheidscommissie alhier heeft de eer U hierbij, ingevolge Art. 9 harer verordening, het jaar- lijksch Verslag van hare werkzaamheden over 1890 in te dienen. In het afgeloopen jaar werd deze gemeente, even als zoovele andere, in hooge mate geteisterd door de influenza-epidemiedie verscheidene slachtoffers maakte. Overigens kwamen eigenlijke epidemieën niet voor en bepaalden zich de epidemische ziekten tot eenige spo radische gevallen van typhus en diphtheritis. Enkele der typhusgevallenin de maand Februari in de Polsbroek voorgekomen, waren van kwaadaardige natuur en daar in dezelfde buurt in het vorige jaar insgelijks een paar sterfgevallen aan typhus waren voor gekomen werd dit door de Gezondheidscommissie toe- geschreven aan de aanwezigheid van mesthoopen en andere onreinheden achter de woningen der patiënten. Nadat reeds de aldaar functioneerende geneesheer, Dr. A. J. VAN Rhijn, de aandacht der bevoegde autoriteit op dien toestand had gevestigd, heeft de VOORZITTER, Aan Heeren Burgemeester en Wethouders van Zutphen. o

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1890 | | pagina 51