82 HOOFDSTUK XII. Nijverheid, Tlandel en Scheepvaart, I. Kamer van Koophandel en Fabrieken. Opgave van den uitslag der verkiezing op 21 No vember 1890. Eene reclame is ingekomen om alsnog op de lijst te worden geplaatst van kiezers voor leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, waarop door Burg. en "VVeth.even als door Heeren Gedeputeerde Staten, in hooger beroep eene afwijzende beschikking is genomen. De Kamer van Koophandel en Fabrieken bestaat thans uit de navolgende Heeren J. C. MuijDERMAN> Voorzitter; A. J. Nijman, On der-Voorzitter A. G. WijERS, Thesaurier; D. L. VAN Elk, C. D. Mujjderman, F. H. IIeukelman, E. G. Vql- KERSZ, J. van DE Velde, B. Fortuin en de Heer 83 Mr. M. COLTHOFFSecretaris; overeenkomstig de des wege bestaande bepalingen, is deze laatste geen lid der Kamer. De in bovenstaanden staat niet genoemde leden treden af op den 31 December 1892. II. Nijverheid. Fabrieksnijverheid en ambachten. De toestand daarvan bleef onveranderd. In het afgeloopen jaar werden krachtens de wet van 2 juni 1875 (Stbl. no. 95), door ons de navolgende vergunningen verleend: 1. aan de firma J. Spruijt Co., tot plaatsing van eene gaskrachtmachine in hare steendrukkerij. 2. Jhr. H. A. D. Coenen, tot plaatsing van eene stoommachine op het terrein van zijne steen fabriek. 3. P. Broeretot oprichting van eene droogka- mer in zijne sigarenfabriek. 4. Provisoren v/h O. N. Gasthuis, tot oprich ting eener slachtplaats van runderen en varkens. 5. A. Harps, tot oprichting van eene smederij. B. ten Voorde, tot tijdelijke oprichting eener broodbakkerij. 7. J. Polak L. Schwartz, tot oprichting van eene inrichting voor het vervaardigen van chemische praeparaten. 8. J. W. de Weerdtot verplaatsing van den oven in zijne bakkerij. 9. Provisoren v/h O. N. Gasthuis, tot daarstel- Geheel getal kiezers. Getal kiezers opgekomen bij de Benoemde leden. Aanduiding door de woorden je/cozen of herkozen eerste stemming. her stemming. 413 61 J. C. Muijderman. J. yan de Yelde. B. Fortuin. F. H. Heukelman. E. G. Yolkersz. 1 Allen herkozen. I Moeten weder afl reden 31 Dec 1694.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1890 | | pagina 43