66 Werkschoot. Deze school is tijdelijk gevestigd in eenige lokalen van het voormalig Rechtsgebouw. Omtrent de werking der school hebben wij de eer te verwijzen naar het verslag der Commissie, hetwelk als bijlage G hierachter is gevoegd. VII. Gymnasium. In het personeel aan deze inrichting verbonden, kwam in het afgeloopen jaar geene verandering. Het bestaat uit een Rector, een Conrector, 9 leeraren en een Gymnastiek-onderwijzer. De uitgaven voor het Gymnasium bedroegen 21818,99* ontvangsten aan Schoolgelden 4928, aan Rijkssubsidie 8451, 13379 Voor verdere bijzonderheden hebben wij de eer ons te refereeren aan het verslag door Heeren Curatoren uitge bracht, hetwelk als bijlage C hierachter is gevoegd. VIII. Kunsten en Wetenschappen. Onder dit hoofdstuk is alleen melding te maken van de Muziekschool. Aan deze inrichting zijn verbonden een Directeur-leeraar en twee leeraren. Bij den aanvang van den halfjaarlijkschen Cursus op 1 Maart 1890 was het aantal betalende leerlingen groot 98. De halfjaarlijksche Cursus op 1 September 1890 67 werd aangevangen met 105 betalende leerlingen. In het tijdvak van 1 Maart 1890 tot 1 Maart 1891 bezochten gemiddeld 25 nietbetalende leerlingen de school. De Commissie blijft tevreden over den gang van het onderwijs. De rekening over den dienst 1890/91 sluit met een batig saldo. In verband hiermede is aan het stedelijk Muziekkorps weder eene extra toelage verstrekt, terwijl bovendien aan verscheidene leden van dat corps eene tegemoetkoming is gegeven om zich een nieuw instru ment aan te schaffen. Voor niet-betalende leerlingen zijn verschillende in strumenten aangekochtdie door hen langzamerhand worden afbetaald. HOOFDSTUK X. Armwezen. Door den strengen winter was het afgeloopen jaar voor de behoeftige klasse zeer ongunstig. Voor tijdelijke bedeeling werd door Diaconiebesturen veel uitgegeven. De liefdadigheid der ingezetenen liet zich evenwel niet onbetuigd, zoodat de meeste Diaco niebesturen hunne uitgaven konden dekken. De Protestantsche inrichting van weldadigheid en de werkinrichting onder bestuur van K. C. TEN Pas, ver schaften wederom aan velen werk. Voor het bekomen van kosteloos lager- middelbaar-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1890 | | pagina 35