4 6 Aan gemiddeld 25 personen hier ter slede woonach- 'g, werd m 1890 gratis iederen dag een portie bouil lon verstrekt. Voor geneeskundig gebruik werden genomen 396 porties ijs, waarvan 345 porties voor zieken, niet in net Gesticht verpleegd. In het bestuur van het Gesticht kwam geene veran dering onder de Ambtenaren en verder personeel van net Ziekenhuis hadden eenige mutatiën plaats. In het Gesticht werden geregeld de nieuw bijgeko men^ patiënten en het nieuw aangestelde personeel ge vaccineerd of gerevaccineerd. De gezondheidstoestand kon voldoende worden geacht. Evenals vroeger werd voortgegaan met het bezoeken van en godsdienstoefening houden met de lijders in het Ziekenhuis, door den krankbezoeker J. de Vries. In het krankzinnigengesticht woonden de lijders, daar toe door de geneesheeren als geschikt aangewezen de godsdienstoefening geregeld bij in het daarvoor bestemd lokaal, de Protestanten des Zondags en de Roomsch- Kathoheken des Dinsdagsmorgens. Ook genoten som mige lijdersgodsdienstige toespraken. De inkomsten van het O. N. Gasthuis bestonden m pachten, opbrengst van vaste goederen, rente van gevestigde kapitalen en vergoeding van verplegingskos- ten enz. tot een bedrag van ongeveer 185000, waarmede, voor zooveel noodig, de uitgaven werden bestreden. De voornaamste werken in het Oude- en Nieuwe 47 Gasthuis hebben zich bepaald tot het gewoon onder houd der gebouwen. De overige werken bestonden in 1. Het afbreken van de oude, laag gelegene veranda aan de mannen-afdeeling, aansluitende aan het dagverblijf der verpleegden tweede klassehet ge deeltelijk ophoogen van den tuin voor de hoogere klassen en het maken van eene nieuwe scheiding tusschen dien tuin en den kantoortuin 2. Het maken van eene vrijstaande nieuwe open ver anda, aan de mannen-afdeeling, 3. Het maken van eene dichte veranda aan de man nen-afdeeling, in den tuin langs het dagverblijf 2 e klasse. Verder is voor rekening van de Instelling op hare terreinen aan de Rozengracht gebouwd een badhuis, de gelegenheid aanbiedende tot het nemen van warme en geneeskundige baden. Tot dusver ontbrak in deze Gemeente zoodanige In richting, welke, uit een hygiënisch oogpunt, van veel nut, voornamelijk voor de lagere standen, kan zijn. De exploitatie van dat badhuis zal in het voorjaar van het volgend jaar aanvangen. De gebouwen, landerijen, kribwerken enz. tot de verschillende erven behoorendeverkeeren in goeden staat, diverse herstellingen en verbeteringen werden aan die eigendommen uitgevoerd. c. Geneeskundige dienst bij armenverpleegd in hunne woningen. Evenals in het vorige jaar werd deze dienst verricht

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1890 | | pagina 25