Bedroeg het aantal aansluitingen op het einde van 1889 170, op ultimo Dec. van dit jaar was dat ge klommen tot 210. Onder de in 1890 aangesloten perceelen behoort ook de Kazerne „Waliën, welke van eene drieduims lei ding met brandkranenzoowel op de binnenplaats als op de verschillende verdiepingenwerd voorzien terwijl door de daarstelling in die Kazerne van eene waschinrichtingtwee badinrichtingen alsmede van een zeventalmet het water der leiding voorziene urinoirs aan de voor dat gebouw te stellen eischen werd vol daan. De gebouwen en filtersde machines in het pomp station het hoogreservoir in den Drogenapstoren en het buizennet bevonden zich in goeden staat. De leiding in de wijk buiten de voormalige Nieuwstads- poort, werd door middel eener vierduims leiding met die in den Berkelsingel verbonden. Ook de druk van het water beantwoordde voortdurend aan de gestelde eischen. HOOFDSTUK V Ia. Medische Politie. a. Toestanden welke invloed knnnen uitoefenen of de volksgezondheid. In hoofdzaak meenen wij te kunnen verwijzen naar 43 de hierachter gevoegde verslagen der Gezondheids- Commissie en der Commissie in zake de Gemeente reiniging. Overigens kunnen wij mededeelen, dat de toestand der openbare straten pleinen wegen en open- bare gebouwen binnen deze Gemeentevoldoende was. Voor de reinheid werd behoorlijk zorg gedragen. Bij warm weder werden de straten en pleineneenige malen per dag besproeid. Voor den geregelden afloop der riolen en goten en voor het schoonhouden der openbare privaten en uri noirs werd behoorlijk gezorgd. b. Heerschende ziekten. In 1890 kwamen in deze Gemeente voor 3 gevallen van Roodvonk, 4 gevallen van Diphtheritis2 perso nen werden aangetast door Febris Typhoidea4 per sonen werden aangetast door Typhus, waarvan er 1 is overleden en 2 personen werden aangetast door mazelen. Van Gemeentewege werden, ter voorkoming van verdere uitbreiding, de meest mogelijke voorzorgsmaat regelen genomenvooral in de buurten der minderge- goeden in ruime mate de ontsmettingsmiddelen toege past, kosteloos de noodige hulp verleend, en op rein heid aangedrongen. c. Begraafplaatsen. In deze gemeente bestaan twee begraafplaatsen, n.l. 1. Eene Algemeene Begraafplaats buiten de voorma lige Laarpoort, 42

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1890 | | pagina 23