De oude dennen- en Larixboomen moesten bijna alle geveld worden, daar het bleek, dat de meesten bijna geheel vergane wortels hadden, dus reeds aan het afsterven warenen daarom, met het oog op storm, ook gevaarlijk werden. Alle boomen echterwelke gaaf en gezond waren bleven behouden. De opengevallen plaatsenwerden na grondbewerking weder aangevuld met nieuw plantsoen. In hoofdzaak werd gebruik gemaakt van eene andere dennensoort, dan de tot nu toe in gebruik zijnde. De gewone den tochwordt na verloop van jaren op dezen grond weder kaal om de stammen, terwijl de top afsterft. De nu aangeplante soort groeit veel langer door, en nooit bestaat er gevaar van kaal worden der stammen, en afsterven der toppen. Het aangeplante plantsoente zamen ongeveer 700 stuks, groeide zeer goed. De grafzerken werden zooveel mogelijk onder eene lijn gebrachten daarna op nieuw omgeven met gras zoden. De woning en de wachtkamer werden geheel gere staureerd en de wachtkamer tevens van nieuwe meu belen voorzien. Ter wederzijde van het gebouw werden ijzeren af sluithekken aangebracht. Openbare Verlichting. Het aantal gaslantaarns vermeerderde tot 400. De verlichting geschiedde gedurende 1012400 uren. De kosten daarvan hebben bedragen 6074,40 k Brandbluschmiddelen. Ten behoeve der brandweer werd eene telefoonlei ding aangebracht tusschen het bureau van Politie en de torenwacht op den Groote Kerktoren, ten einde bij voorkomende gevallen in den nacht onmiddellijk aan- zegging te kunnen doen, en wegens de verbinding met het pompstation der waterleiding met den meesten spoed het personeel aldaar te waarschuwen. Het verdere materieel werd in goeden staat onder houden. Gedurende de vroeg ingevallen en sterke vorst werd hinder ondervonden door het bevroren zijn van som mige brandkranen. Het in dienst gehouden reservematerieelvier brand spuiten, 4 aanjagers, enz. heeft echter geen dienst be hoeven te doen. Het in 1889 buiten dienst gestelde materieel, werd bij inschrijving verkocht voor425,51 Waterleiding. Ook in dit jaar het tweede der exploitatie bleek het door de Waterleiding geleverde water aan de voor goed zuiver drinkwater gestelde eischen te voldoen. De vochtige weersgesteldheid gedurende den zomer en de waterstand der Berkel waren evenwel oorzaak, dat de behoefte tot aansluiting zich niet zoo zeer deed gevoelenals bij een meer droog jaargetijde en aanhoudenden lagen waterstand der rivier het geval zoude zijn geweest, 40 41

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1890 | | pagina 22