38 de rubriek „aanleg straten," verbetering der Rozen gracht. De vroegere loopbrug, tegenover de Barlheze, naar het Stationwerd met de noodige vernieuwing weder geplaatst in den Graaf Ottosingel als toegang naar de bad- en zweminrichtins\ De kosten van onderhoud der bruggen, met inbegrip van belangrijke vernieuwingen der Berkelbogen en de brug in den Emmerikschen weg, hebben bedragen 10509,46s. De kaden langs de rivier en langs de havens werden in goeden staat onderhouden. Op den hoek der Zuiderhaven werden twee nieuwe aanvaarpalen ingeheid. In den zuidelijken oever^van de Noorderhaven werd een verlaagd gedeelte als losplaats aangebracht achter de pakhuizen van de firma Maaldrink. De kosten van een en ander bedroegen f 669,66. De spuiing en het onderhoud der Binnengracht ge- sclnedde naar behooren. Wegens hoogen waterstand is gedurende 13 dagen met de locomobiele gewerkt, om de Binnengracht op peil te houden. De kosten van onderhoud hebben bedragen 1215,05. Wandelplaatsen en Plantsoenen. De plantsoenen en wandelplaatsen verkeeren over het algemeen in gunstigen toestand. De kweekerij werd geheel omrasterd. Langs de nieuwe wandeling en andere plaatsen wer den 7 nieuwe zitbanken geplaatst. 39 Met de beplanting der glooiingen van het Coenens- park werd voortgegaanen de aanleg aan den voorsten vijver voltooid. Het geplante plantsoen had niet te lijden door hoogen waterstand. De wandeling in het Slingerbosch werd aanzienlijk vergroot, daar de laagte achter de Buitensocieteit ge legen, hierbij werd aangetrokken, en dit in verbinding gebracht werd met het Slingerbosch. Een begin werd gemaakt met het uitdiepen der gracht langs de wandeling over het Engelsche kerkhof en de taluds in overeenstemming gebracht met het reeds aan gelegde gedeelte. Het plantsoen, dat in het voorjaar geplant werd, groeide zeer goed. De gezondheidstoestand der boomen is, behoudens enkele uitzonderingen, zeer goed. Op enkele plaatsen tochwaar de boomen gedurende den zomer van 1889 en 1890 veel van rupsen hadden geledenen daardoor ziekelijk werdenvertoonde zich de ijpen spint-kever. Door middel van vangboomen werden deze schadelijke insecten zooveel mogelijk ver nietigd. Zooveel doenlijk werden de rupsen gedurende den morgen gevangen en gedooddoor ze uit de boomen te schuddenen teerbanden om de boomen te leggen. Met het maken van een legger der boomen werd een begin gemaakt. Begraafplaatsen. De werkzaamheden ter verbetering van de Begraaf plaats (afd. Prot.) werden met kracht voortgezet.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1890 | | pagina 21