I in de Melatensteeg. i in de Diezerstraat. I in de Barlheze. De kosten van het onderhoud der openbare pompen hebben bedragenf 408.oi5 Straten, Pleinen en Riolen. De sedert lang beraamde verbetering van den toe gang over de Rozengracht van het Station naar het midden der stad kwam tot stand door het aanleggen van een geheel nieuwe straat. De gebouwen en wo ningen aan de noordzijde van de straat gelegen langs de Berkel werden na minnelijke onteigening alle af gebroken. In verband met de stichting van het nieuwe badhuis, door Provisoren van het Oude en Nieuwe Gasthuis, werd het reeds overwelfde gedeelte der Berkel met ruim 18 Meter verlengd en voorzien van een nieuwen front muur, zoodanig, dat vóór het nieuwe badhuis een vrij ruim plein is ontstaan. Ter vervanging van de aanwezige houten loopbrug bij het Stationsplein werd een nieuwe steenen boogbrug gebouwd. De rooijingslijn werd zoodanig gewijzigd, dat na de geheele voltooijing de nieuwe straat een breedte verkrijgt van 15 Meter, waarin een rijweg met keien, breed 7 Meter. Wegens de vroeg invallende vorst is de voltooijing van een en ander eenigszins vertraagd, doch het is te voorzien dat zulks spoedig afgewerkt zal kunnen worden, 33 In aansluiting aan de nieuwe brug werd een nieuwe bestrate rijweg naar het Station gelegd. De bestrating in de Wambuisstraat werd verbreed en afgewerkt. Bij de nieuwe school H werd een nieuw bestraat voetpad aangelegd tot aan den Berkelsingel. Langs de nieuwe woningen aan den Buitensingel, aan den Graaf-Otto-singelde Rozenhoflaan en Coehoorn- singel werden bestrate verhoogde voetpaden gelegd. In het Armenhage werd de veldkeien-bestrating door eene klinkerbestrating vervangen. In de Roode Torenstraat werd een gedeelte der veld- keien opgenomen en vervangen door eene bestrating met Belgische keien. Langs de Havenstraat werd een gedeelte van het verhoogde voetpad met klinkers bestraat en van een trottoir-band voorzien. Op verschillende plaatsen in het Armenhageden BuitensingelBerkelsingelbij de nieuwe schoolop de Rozengracht, in de Vijfmorgen- en Wambuisstraat werden nieuwe riolen gelegd of de bestaande verlengd tot afvoer van hemel- en straatwater en de noodige straatputten gesteld. De benoodigde materialen werden na gehouden in schrijving geleverd De ben-ahinkeien 12/14 a f 62,per 1000. De straatklinkers a 13,30 per 1000. De rioolbuizen voor f 1,08, 0,74 en ƒ0,52 per strekkenden Meter van 0,25, 0,20 en 0,15 M. in di ameter, 3 32

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1890 | | pagina 18