3° 9- School E in de Polsbroek. IO- 11 F in de Hoven. 11 n G op den Paardenwal met de daarbij behoorende onderwijzerswoning. 12- 11 H. bij de Ruïne. 13- De Gymnastiekschool aan het Broederenkerkplein. 14- De Hoogere Burgerschool en de Burgeravond school in de Waterstraat met de portierswoning. 15- Het Gymnasium aan 't'sGravenhof met de Cla vigerswoning. Op de fundamenten, in 1889 gelegd, werd in dit jaar de nieuwe school H opgebouwd, voor de iste maal voltooid opgeleverd en op den bepaalden tijd, nadat deze van wege het schooltoezicht was goedgekeurd in gebruik gesteld. De levering der verschillende meubelen, kachels en verdere schoolbehoeften werd in 4 perceelen aanbesteed als volgt: iste perceel, Schoolbanken voor 1070, 2de Jalousiën - 227, 3de 11 Schoolborden - 425, 4de r> Kachels en stookgereedschap voor- 324 De overige gebouwen werden naar behooren onder houden en verkeeren in goeden toestand. De bewaarschool in de Hoven werd geverfd. In de bewaarschool op den Paardenwal werden de banken geverfd. In school G werden in twee lokalen de vloer ver nieuwd de banken geverfd en van rugleuningen voor zien. 31 In de bewaarschool Molenbeek werd de ventilatie op de privaten verbeterd door het plaatsen van nieuwe ramen. In het Gymnasium werd een boog in den ouden stadsmuur vernieuwd en een nieuwe kast geplaatst voor de verzameling van plant- en dierkunde. In de Hoogere Burgerschool werd het lokaal voor het onderwijs in de natuurkunde geverfd. Het verlaten schoolgebouw aan de Rozengracht werd afgebroken en de grond gedeeltelijk in ruil afgestaan aan de loge Karei van Zweden. Openbare Pompen. De 39 openbare pompen verkeeren in voldoenden toestand. In de Groensteeg werd een nieuwe standpijp van de waterleiding geplaatst. De standpijpen van den Paardenwal en het Rijken- hage werden wegens voortdurende beschadiging weg genomen en verplaatst in de Donkere Steeg en in de Diezerstraat. Het in de concessievoorwaarden bepaalde aantal stand pijpen tot verkrijging van kosteloos drinkwater is thans geplaatst en wel als volgt: 1 bij de Vischpoort. i in de Wanne. 1 in de Polsbroek. 2 in de Groensteeg. 1 in de Donkere Steeg. 1 in de Laarstraat.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1890 | | pagina 17