28 B. Eigendommen voor den publieken dienst bestemd. De verschillende gebouwen en inrichtingen werden naar behooren onderhouden en verkeeren in goeden toestand. De in het vorig verslag kortelijk gemelde uitschrij ving van eene prijsvraag voor het bouwen van een nieuw raadhuis, had ten gevolge, dat op den bestem den datum, i April, 55 antwoorden, te zamen om streeks 471 teekeningen bevattende, waren ingezonden. Volgens het oordeel der Jury werd het ontwerp no. 38, motto ,,'s Gravenhof" (ingezonden door den heer LORAN te Utrecht) wegens de uitnemende plan-indeeling, aan gekocht voor f 500,en werden aan de inzenders der antwoorden no. 37, zijnde de heeren K. MULLER en J. INGENOHL te Amsterdam en van no. 40, zijnde de heer W. KROMHOUT te Amsterdampremiën toegekend wegens de hoogstverdienstelijke architectonische oplos singen terwijl laatstgenoemden opnieuw werden uit- genoodigd hunne ontwerpen in besloten prijskamp om te werken met inachtneming der gegevens voor de indeeling van het aangekochte ontwerp no. 38. De uitslag van dien besloten prijskamp was, dat aan het ontwerp van de heeren K. Muller en J. In- GENOHL de 18'e en aan dat van den heer KROMHOUT de 2<Je premie werd toegekend; terwijl het eerste na het aanbrengen van eenige wijzigingen en bezuinigingen voor de uitvoering werd aanbevolen. 29 Enkele lokalen van het oude Rechtsgebouw werden tijdelijk aan de Commissie voor de Werkschool, en een der bovenlokalen werd tijdelijk tot magazijn voor de Schutterij in gebruik gegeven. Van de bergplaats voor brandbluschmiddelen op den Paardenwal werd het dak belangrijk hersteld en dat gebouw en de overige bergplaatsen geverfd. Op het 's Gravenhof werd een nieuw openbaar hard- steenen urinoir geplaatst en voorzien met waterleiding. Op de Nieuwstad bij de Manége werd een urinoir weggenomen en op het open terrein aldaar een nieuw urinoir geplaatst, met nieuwe schermen en afleiding voorzien. De bergloods aan den Vliegendijk onderging eene belangrijke herstelling aan het dak. Bij de Berkelbogen werd eene nieuwe watertrap ge maakt. C. Gebouwen voor het Openbaar Onderwijs. Deze zijn de navolgende: 1. Bewaarschool op den Paardenwal. 2. Bewaarschool aan de Gasthuisstraat. 3. Bewaarschool in de Hoven. 4. School A op het Oude Wand. 5. School B in de Waterstraat. 6. C aan de Molenbeekstraat. 7. D in de Waterstraat met: 8. De lokalen voor de Rijksnormaallessen. Sedert werd echter door den Gemeenteraad besloten het bestaande raadhuis te verbouwen. Ingevolge deze beslissing vertrouwen wij in den loop des jaars, door het indienen van een plan tot verbouwing en vergrooting van liet bestaande raadhuis, dat aan billijke eischen voldoet, te zullen slagen, om in dezen tot eene noodige oplossing te komen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1890 | | pagina 16