door tevens aan het gezicht der voorbijgangers ont trokken. De bodem is onder eene helling met zand bestort, zoodanigdat bij nagenoeg constanten waterstand eene badplaats voor ongeoefenden aanwezig is, door palen van het diepere gedeelte van het zwembassin afgezet. Op watervrije hoogte zijn de 20 kleedkamertjes ge- geplaatst. Tot verversching van het water werd een duiker ge legd naar de Beek in de Varkensweide. De kosten van uitbreiding der bad- en zweminrich tingen op de rivier hebben bedragen f 1003,91 Die van de inrichting aan den Graaf Ottosingel bedroegen- 2760,45® Het totaal bedroeg van een en ander met inbegrip van het onderhoud der ove rige gebouwen- 6535,29 Ingevolge Uw besluit werd de Drogenapstoren in den oorspronkelijken staat gerestaureerd door het bou wen van vier hoektorentjes en nieuwe omgaande kan- teelingen. De bouw daarvan, in openbare aanbesteding uitge voerd, vorderde eene uitgaaf van 2071, Gemeentegrond en Landerijen. Van het bouwterrein aan de Havenstraat werden de drie perceelen, welke wegens te lage inschrijving in het begin des jaars waren opgehouden, in December verkocht aan G. J. Koordeman voor 2950, Hoewel de opbrengst der weide- en hooilanden gun stiger was dan verleden jaar en veel meer gras en hooi opleverde, waren de finantieele uitkomsten naar ver houding ongunstiger. Het hooigras leed zeer veel van de zware regens gedurende den hooitijd, zoodat, al bedroeg de quanti- teit meer dan in andere jarende qualiteit veel minder was. Dat lage prijzen besteed werdenvindt voorna melijk zijn grond in de groote hoeveelheid hooi, die in de weidelanden gewonnen werdwaardoor dus minder gebrek aan hooi was. Van de landerijen in het algemeen werden dit jaar de beste oogsten verkregen van de lichte kleigronden de zavelgronden en goede zandgronden. De werkzaamheden aan het onderhoud der landerijen gedaanbestondenbehalve het gewone onderhoud voornamelijk in verbeteringen der afwateringen. Zoo werden in de Berkelweidenop Helbergen en den Overmarsch, verscheidene nieuwe duikers gelegd en oude hersteld. De slooten en greppels in tien weiden aan de Ruiter- dijken, werden alle opgegraven en verbreed, en de uitgebaggerde grond, over de weidelanden gebracht. Gedurende den tijd, dat niet in den grond kon ge werkt worden, werden doornhagen op de Marsch en Helbergen te samen over eene uitgestrektheid van -t- 800 Meter lengte uitgehakt en ingebonden. Oude doornhagen werden op verschillende plaatsen opge ruimd en met de werkzaamhedenom deze door nieuwe te vervangen een aanvang genomen, 26 27

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1890 | | pagina 15