24 grooting (art. 207) voor het jaar, waarover het verslag loopt. Bij de begrooting over 1890 zijn de ontvangsten geraamd op 373893,93s en de uitgaven op- 373893,93s Zoodat die begrooting geen voor- of nadeelig slot aangeeft. HOOFDSTUK V. Gemeente-eigendommenwerken en inrichtingen. A. Gebouwen en eigendommen niet bestemd voor den püblieken dienst. Deze zijn de navolgende 1. Een kelder onder het Wijnhuis. 2. Een kelder onder de Gemeentewerkplaats. 3. Een woning aan het Oude Wand. 4. Vijf woningen in de Barlheze. 5. Het gebouw voor woning en koffiehuis en 6. De veestal bij de Veemarkt. 7. De woningstallen en schuur op het Erve den Brink. 8. De bad- en zweminrichting bovenstrooms op de rivier de IJssel. 9. De badinrichting benedenstrooms, 19. De bad- en zweminrichting in de gracht aan den Graaf Ottosingel. De woning aan het Oude Wand werd opnieuw ver huurd nadat het verfwerk en behangwerk in enkele lokalen bijgewerkt en de kapbedekking belangrijk was hersteld. Van de vijf woningen in de Barlheze werden drie wegens bouwvalligheid niet meer verhuurdomtrent het afbreken werd geene beslissing genomen met het oog op de plannen tot plaatsing der nieuwe Visch- markt aldaar. De zwem- en badinrichtingen op de rivier werden vrij belangrijk vergroot door het plaatsen van een klein zwem-bassin bovenstrooms voor ongeoefendenen het maken van meer badkamers in de inrichting beneden strooms, met een nieuw gebouwtje voor wachtlokaal en badmeestersverblijf op den wal. Beide veranderingen strekten tot groote verbetering. Wanneer het gebruik op dezelfde wijze blijft toenemen, zal er gedacht moeten worden aan meer kleedkamertjes voor de inrichting bovenstrooms. Nadat het plan in Uwe vergadering was goedgekeurd, werd op den 3 April aanbesteed het maken eener nieuwe bad- en zweminrichting in de gracht aan den Graaf Otto singel. De voltooiing en opening had op den bepaalden tijd plaats, en, te oordeelen naar het drukke gebruikdat er van die inrichting werd ge maakt, blijkt dat deze aan de verwachting voldoet. De inrichting is als volgt: Eene watervlakte ter oppervlakte van ruim 3000 M2. is door afrasteringen van de gracht gescheiden en daar-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1890 | | pagina 14