15 Dec. Vergunning aan W. Kerkmeijer en J. A. Garvelink tot het leggen van een riool door den Boompjeswal naar de Binnengracht. Goedkeuring begrootingen Instellingen van Weldadigheid voor 1891. Opnieuw vaststelling der verordening op de Vischmarkt en op het verkoopen van visch in deze Gemeente. Begiftiging van H. Knottenbelt met de in komsten van eene der stads-doctorale prae- benden voor den tijd van 3 jaren. Verkoop van bouwterrein aan de Noorder haven, aan G. J. Koordeman voor/2950, Vergunning aan de Zutphensche IJsvereeni- ging om gedurende dezen winter het uit sluitend gebruik te maken van den eersten vijver in het Coenenspark. Archieven. Eenige lokalen onder den Wijnhuistoren zijn bestemd tot bewaarplaatsen van het Oud-archief, en tevens in gericht voor bibliotheek en museum. De onderwijzer J. GlMBERG was weder tijdelijk be last met de werkzaamheden voor het archief enz. Uit het aantal bezoekers van het archief in 1890 mag worden afgeleiddat de belangstellingvooral in het Oud-archief, toeneemt. Het museum onderging dit jaar eenige wijziging. Verschillende voorwerpen werden verplaatst en wel zoodanig, dat de bezoekers beter in de gelegenheid zijn om ze nauwkeurig te bezichtigen. Al de voorwerpen werden opnieuw gecatalogiseerd. Een begin werd gemaakt met het aanleggen eener zegelverzamelingook werden naar de op het museum aanwezige zegelstempels gipsafgietsels vervaardigd. Het museum werd dit jaar verrijkt met 1. Een afgietsel in gips van een grafsteen uit de Groote Kerk te Zutphen,geschenk der hee- ren G. J. Douwes Jr. en G. L. FöRCH, beiden alhierdie het afgietsel vervaardigden 2. Vijf photographieën van beschilderde paneelen, welke zich in het museum bevinden, geschenk van den heer JOH. Evers, photograaf alhier, 3. Vier portretten van Oud-Zutphenaarsge schenk der firma J. W. van Dieren Co. alhier 4. Een zilveren insigne van de vroeger alhier be staan hebbende liedertafel Wega, geschenk van den jongeheer M. A. Brandts Buijs. 5. Een steenen manskop, sluitsteen, afkomstig van de voormalige buiten-Nieuwstadspoort, overge bracht uit den Stadstimmerwinkel 6. Achttien oude sleutels, overgebracht uit het Stadhuis 7. Platte grond van Zutphen in 1890, gedrukt bij de firma SPRUIT Co. alhier, aangekocht. 8. Merian. Platte grond van Zutphenaangekocht. 9. Drie potloodteekeningendoor den heer W. B. ANSINK alhier vervaardigd, zijnde: a. De Drogenapstoren26 Aug. 1884, 20 21

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1890 | | pagina 12