16 derwijs in Aardrijkskunde, Staatsinrichting, Boekhouden en Dier- en plantkunde, en toe kenning van eene jaarlijksche vergoeding van 200aan de leeraren Kat, v. d. Stempel en Brants. 7 Juli. Definitieve benoeming van A. v. d. Stempel als leeraar aan de H. B. School. Continuatie, voor den Cursus 1890/91, der tijdelijke benoeming van de leeraren Bol derman, Goudsmit, Suringar en v. d. Stempel aan de Burgeravondschool. Vaststelling van een reglement omtrent het beheer en gebruik van de Bad- en zwem inrichting aan den Graaf Otto Singel. Onderhandsche verpachting van 3 perceel tjes Gemeentegrond aan de Berkel, achter de Waterstraat. 21 Juli. Installatie van den heer B. Cuperus als Raadslid. Afstand van grond in erfpacht aan de Bui ten Sociëteit. 11 Verkoop van grond aan de Rozengracht, aan de weduwe A. Hofman. 25 Aug. Voorloopige vaststelling der Gemeente-reke ning over 1889. Besluit om niet voor Gemeente rekening twee kribben aan te leggen aan den linker IJsseloever. Besluit aangaan 2® tijdelijke geldleening van 30000,ter voorziening in tijdelijke be hoefte aan kasgeld. 2 Sept. Herbenoeming van den heer J. G. Klaassen tot wethouder. 17 2 Sept. Herbenoeming van Jhr. Mr. D. W. van Andringa de Kempenaer tot Curator van het Gymnasium. Voorwaardelijke vergunning aan A. J. Uiter- wijk c.s. tot het hebben van een uitgang achter hunne perceelen aan de Rozenhoflaan. 6 Oct. Eervol ontslag aan den heer A. D. P. V van Löben Seis als lid der Commissie van Toezicht op het M. O. en als lid van de Commissie voor de Werkschool. Opdracht aan den Gymnastiek Onderwijzer J. Heskes, om gedurende den cursus 1890/91 aan onderwijzers alhier onderwijs te geven in de Gymnastiek, (vrije- en orde-oefeningen) tegen eene belooning van 100, Afwijzende beschikking op het verzoek, in gediend namens O. A. Helm te Berlijn, om in het perceel wijk A. No. 347 een beerput te mogen maken. Vaststelling eener verordening op de Visch- markt en op het verkoopen van visch in deze Gemeente. Vaststelling eener Instructie voor den Af slager aan de Vischmarkt. Besluit om voor 1180,van H. Ben- nink aan te koopen diens recht op eenige perceelen in de Hoven. Vergunning aan den Onderwijzer Vleeming, om gebruik te maken van het teekenlokaal der H. B. School, voor het geven van tee-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1890 | | pagina 10