2 geravondschool zijn tot de lessen van de Werk schoot kunnen worden toegelaten. Leerlingen. Op 1 Januari waren 8 niet-betalende leer lingen op de school aanwezig. Een hunner A. Jansen verliet in Mei de School na het onderwijs gedurende 4 jaar met goed gevolg te hebben genoten. Bij zijn vertrek werd hem overeenkomstig Art. 15 van het Reglement, een stel gereed schappen uitgereikt. Een ander leerling had reeds in de maand Januari de school verlaten, daar hij door alge- meene zwakte niet in staat was het onderwijs te volgen. Bovendien moest een leerling den 10 April van de school verwijderd worden, toen hem de toegang tot de lessen aan de Burgeravond school ontzegd werdterwijl een der overige leerlingen in Juni de school verliet, hoofdza kelijk wegens geringe volharding en lust om zich voor een handwerk bekwaam te maken. Eenige der leerlingen namen deel aan de door het Departement Zutphen der Maatschap pij tot Nut van 't Algemeen, in Maart 1889 gehouden Tentoonstelling van voorwerpen 3 van Nijverheid en Kunst door werklieden vervaardigd. Met voldoening kan het Bestuur vermelden, dat bij deze gelegenheid aan 3 der leerlingen eene bekroning ten deel viel. In den loop van het jaar werden 2 nieuwe leerlingen aangenomen, zoodat op het einde van het jaar slechts 6 niet-betalende leerlingen op de school aanwezig waren, waarvan 4 voor het timmeren en 2 voor het meubelmaken. De cursus 1888/89 voor betalende leerlingen, als bedoeld in Art. 2 sub. a van het Regle ment werd door 13 leerlingen gevolgd. Yoor het modelmaken, als bedoeld in Art. 2 sub. b van het Reglement, hebben zich geen leerlingen aangemeld. Materialen. Be administratie over de materialen en het magazijn toont aan, dat in het geheel aan materialen is gebruikt voor een bedrag van f 221,16 hiervan is aan verkoopbare voorwerpen verantwoord voor een bedrag van 162,55 zoodat voor verlies aan materialen en voor oefeningstukken is te stellen een bedrag vanf 58.61

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1889 | | pagina 71