lïl Het aantal kinderen op de verschillende scholen be droeg op 31 December 1889 Op de School aan de Nieuwstad 102 Kinderen. Op de School aan den Paardenwal 480 Kinderen. Op de School in de Hoven 112 Kinderen. Het subsidie der gemeente bedroeg f 4869,795 In de samenstelling der Commissie voor de Bewaar scholen kwam geene verandering. De Heer F. H. Umbgrove en de Dames Cuperits tan Rhijn en R. Erdbrink, die als leden der Com missie volgens den rooster moesten aftredenwerden door Burgemeester en Wethouders herbenoemd. De scholen werden geregeld door de dames-leden der Commissie bezocht en onze vergaderingen hadden maan delijks plaats. De Commissie voor de Bewaarscholen te Zutphen, F. H. UMBGROVE, Voorzitter. J. B. SöLNER, Zutphen Secretaris. Maart 1890. Bijlage Gr. VERSLAG over den toestand der WERKSCHOOL te Zutphen over 1889, zijnde dit het vijfde jaarverslag, uitge bracht overeenkomstig Art. 17 van het Reglement. Bestuur. In het Bestuur kwam geen verandering. Het Bestuurslid A. D. P. V. van Löben Sels toch die ingevolge Art. 9 van het Reglement op 1 Januari zou aftreden, was vooraf weder herbenoemd. Onderwijs. Het ambachtsonderwijs alsmede het teeken- onderwijs werd zonder stoornis, overeenkomstig het leerplan gegeven. De Art. 1 en 7 van het Reglement voor de Werkschool werden in de op 3 September 1889 gehouden vergadering van den Raad in zoo verre gewijzigd, dat thans ook jongens van minstens 12 jaar die geen leerlingen der Bur-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1889 | | pagina 70