2 school D niet meer zoo groot was, dat splitsing van en- hele klassen noodzakelijk was, werd de heer J. B. Penning na 1 September niet weder tot tijdelijk onder wijzer aan die school aangesteld. Aan school E werd de heer P. H. J. Kroon in de Raadszitting van 1 April wegens vertrek naar elders eer vol ontslagen, en in de Raadszitting van 6 Mei werd in zijne plaats benoemd de heer D. Wunderink. De heer Kroon vertrok den 15en Mei, en zijne opvolger trad in functie op 1 Juli. Mej. A. C. Kerlen, in de Raadszitting van 30 Sep tember benoemd tot onderwijzeres aan school C, werd vervangen door mej. J. P. Adeline die tot onderwijzeres aan die school benoemd was in de Raadszitting van 4 November. Deze trad den len Januari 1890 in functie. Tot dien tijd werd hare betrekking tijdelijk waargenomen door mej. P. G. Itz. Aan school F werd de heer J. W. Croes, die in de Raadszitting van 22 Juli wegens vertrek naar elders eer vol ontslagen werd, vervangen door den heer G. J. Ree rink, daartoe benoemd in de Raadszitting van 26 Augus tus. Op 1 September is als tijdelijk onderwijzer aan die school aangesteld de heer A. P. W. Weijers die de ze betrekking waarnam tot den 1 Novemberdatum waarop de heer Reerink in functie trad. Aan school H werd in de plaats van mej. P. Ver- 3 geer, die in de Raadszitting van 4 Maart op verzoek eer vol ontslagen was, in de Raadszitting van 4 April benoemd mej. II. Revel man, die den 16 Mei in functie trad. De heer P. ten Hoopen, die wegens vertrek naar elders in de Raadszitting van 1 April eervol ontslagen was, werd in de Raadszitting van 6 Mei vervangen door den heer R. Schortinghuis die den 1 Juli in functie trad. Den heer P. ten IIoopen was verlof gegeven den 1 Mei zijne betrekking neer te leggen. Tijdens de vacatures aan die school werd van 1 April tot 4 Mei in het onderwijs voorzien door de tijdelijke aanstelling van mej. W. P. Pohlman, en van dien tijd tot 1 Juli door mej. C. Schanstra. De heer C. L. Pahro die in den loop van het jaar in bezit was gekomen van de hoofdacte, werd in de plaats van den heer F. ten Hoopen als le onderwijzer aangewezen. Aan de avondherhalingsschool nam eveneens mej. H. Revelman de plaats in van mej. P. Vergeer. Aan de Boomsch Katholieke jongensschool werd de heer H. M. de Wildt den 1 Maart vervangen door den heer G. J. Francken. Aan de Boomsch Katholieke meisjesschool werd het hoofd, mej. M. G. Rümmenie, vervangen door mej. C. T. Sciiaep- man, en het personeel uitgebreid door de benoeming van mej. P. C. M. Otterbeek. J

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1889 | | pagina 66