18 de meest eervolle wijze, en met dankbetuiging voor de bewezen diensten, verleend werd. Het lid der Commissie, de Heer Mr. J. B. SöLNER belastte zich ad-interim met het Secretariaat, dat door den Heer Quanjer bekleed was. In zijne Vergadering van 8 Juni voorzag de Raad in de vacature door de benoeming van den Heer Dr. W. van der Lee, die deze benoe- aannam, en tegelijker tijd de functiën van Se cretaris welwillend aanvaardde. De Commissie van Toezicht op het Mid delbaar Onderwijs te Zutphen Ch. M. HENNY, Voorzitter. Dr. W. yan der LEE, Secretaris. Zutphen den 28 Februari 1890. Bijlage E. BEREDENEERD VERSLAG- van den toe stand van liet LAGER ONDERWIJS in de gemeente Zutphenover het jaar 1889opgemaakt ingevolge art. 74 der wet van 17 Augustus 1878 (Staatsblad No. 127,) laatstelijk gewijzigd bij de wet van 8 December 1889 (Staatsbl. No. 175.) Het aantal der openbare scholenwaarin gedurende het jaar 1889 lager onderwijs is gegeven, is niet veranderd. Het aantal der bijzondere scholen is met ééne vermin derd, door de opheffing der bijzondere school van mej. van Calcar, na afloop van den cursus 188889. In het onderwijzend personeel hebben de volgende wij zigingen plaats gegrepen: Aan school C werd in de plaats van mej. M. A. Beins, die in de Raadszitting van 26 Augustus op verzoek eervol ontslagen werd, in de Raadszitting van 30 Sep tember benoemd mej. A. C. Kerlen, onderwijzeres aan school E, die den 1 November in functie trad. Tot dien datum bleef mej. Beins aan school C werkzaam. Daar het aantal leerlingen aan de avondschool van

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1889 | | pagina 65