12 noodige onderhoud verricht. Zoo is de achter gevel geverfd, en zijn vele banken vernieuwd. In het lokaalvoor de scheikunde bestemd is de experimenteer-tafel van een glazen dek voorzien, hetgeen als eene groote verbetering kan beschouwd worden. Mededeelingen. in dit Verslag mag niet verzuimd worden de vermelding van het heuglijke feit, dat in September de H. B. School 25 jaar bestaan heeft. Ofschoon geene officiëele feestviering heeft plaatsgehad, en zelfs van wege het Ge meentebestuur, behalve door eene opmerking in het Gemeente-Verslag over 1888blz. 67 de gebeurtenis met stilzwijgen is voorbijgegaan, hebben toch de aanwezige leerlingen den 6en September, den 25eu verjaardag der opening, op eenvoudige, doch gepaste wijze herdacht. De Commissie van Toezicht was op den avond van dien dag met den Directeur vergaderd in de Directeurskamer, die door de zorgen der leerlingen met groen en bloemen versierd was, en daar hebben de jongelieden, begeleid door muziek hunne opwachting bij de vergaderden gemaakt, en, bij monde van één hunner, met gloed en met gevoel hunne ingenomenheid betuigd met dezen eersten merkwaardigen ge denkdag in het leven der school. Ook de meeste leeraren rangschikten zich in de versierde vergaderzaal, en daaronder in de eerste plaats op uitnoodiging van de leerlingen, 18 de Heer Bolderman die met den Directeur de eenige was, die van de oprichting af zijne beste krachten aan de School gewijd had. Het behoeft wel niet gezegd te worden, dat door den Voorzitter der Commissie, insgelijks van den aanvang af lid van het Bestuurdoor den Directeur en door den Heer Bolderman, met warmte geantwoord werd op de toespraak der jongelieden, en dat deze spontane en ongekun stelde feestviering tot ieders voldoening werd beslotenen dat zij bij elk der aanwezigen de aangenaamste herinnering heeft achtergelaten. De Hoogere Burgerschool mag genoemd wor den eene inrichting, die haar eerste tijdperk met lof doorleefd heeftdie zich steeds in bloei heeft mogen verheugen, en thans eene niet onaanzienlijke plaats vervult onder de instel lingen dezer gemeente. En waarlijk niet te laag behoort zij te wor den aangeslagen in de schatting der gemeente naren; want heeft de wet op het Middelbaar Onderwijs in het algemeen grooter vooruitgang gebracht in de ontwikkeling der nijvere bur gerij, de middelbare school te Zutphtnonder de eerst opgerichte behoorende, heeft zegen verspreid onder de ingezetenen, en men over drijft gewis niet, als men zegtdat menigeen, die haar bezocht heeftaan haar zijne toekomst heeft te danken gehad.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1889 | | pagina 62