10 Lijnteekenen konden de leerlingen zonder be zwaar bijeenblijvenen voor de Natuurlijke Historie werd de splitsing door den Leeraar Brants niet noodzakelijk geacht. Door de Comm. v. Toezicht werd, onder dagteekening van 14 September, een daartoe strekkend voor stel ingediend, en in de Raadsvergadering van 18 October werd ten gevolge hiervan besloten: 1 o. De IIIe klasse te splitsenook voor Aard rijkskunde, Staatsinrichting en Boekhou den, in twee parallel-afdeelingenen 2o. Aan de Heeren Kat en van der Stempel toe te kennen eene vergoeding van f 100, per jaar voor elk les-uur 's weekszijnde dus, gedurende den tegenwoordigen Cur- sus, f 200,voor eiken leeraar. Al ras bleek het, dat de Leeraar Brants zijne krachten overschat had, hij verzocht al thans aan de Comm. v. Toezicht ook voor de Natuurlijke Historie dezelfde splitsing als voor de bovengenoemde vakken te bewerken. Het Dag. Bestuur daarover geraadpleegd, antwoord de bij missive van 12 November tegen de ge vraagde splitsing geen bezwaar te hebben, doch geene afzonderlijke belooning daarvoor te kun nen voorstellen aan den Raadomdat de maat regel niet zoozeer in het belang van het onder wijs, als wel in dat van den leeraar, gewenscht werd. De Heer Brants heeft met de schik- king genoegen genomen, en zoo worden dan 11 thans alle lessen in de IIIe klasse dubbel ge geven, uitgenomen die in het teekenen. Een onvermijdelijk gevolg der splitsing was, dat sommige les-uren van den Rooster vrij vie len, en dat daarentegen enkele middag-uren van 12 in beslag moesten genomen worden. Deze onregelmatigheid zal, indien slechts eenigszins mogelijk, bij de samenstelling van den Rooster voor den volgenden cursus, ver meden worden. Leermiddelen De aankoop van nieuwe leermiddelen be en Gebouw, paalde zich weder voornamelijk tot die voor de Scheikunde. Behalve het gewone glaswerk en de chemi caliën werden aangeschaft een Stalagometer een Voltameter naar Dr. Zwick, een toestel voor foezelbepaling, 1 d° voor melkvetbepaling, een gloeioven van Gripfins en een Exsiccator volgens Frühling. Ook voor het onderwijs in de Aardrijkskun de is een en ander aangekocht, nam, behalve de gewone Petermann's Mittheilingeneen staatkundige kaart van Duitschland en een blinde Globe. Ook is voor deze afdeeling nog ontvangen van den Minister van Oorlog, door tusschen- komst van den Inspecteur M. O., een collectie van 16 bladen der Topografische kaart van Nederland. Aan het gebouw en het meubilair is he, X

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1889 | | pagina 61