2 van de eerste tot de tweede klasse werden bevorderd 7 niet bevorderd 1 terwijl aan 1 een her-examen in het Fransch en de Wiskunde werd toegestaan. tweede derde klasse werden bevorderd 12, niet bevorderd 2 en aan 1 werd een her-examen in de aardrijkskunde en meetkunde opgelegd. derde vierde klasse werden bevorderd al de 7 leerlingen. vierde vijfde klasse werden bevorderd 6, terwijl van 3 een her-examen in de Wiskunde werd ge vorderd. vijfde zesde klasse werden van de 9 leerlingen bevorderd 7, niet bevorderd 1, terwijl 1 die kort te voren wegens wanbedrag tijdelijk van het Gym nasium was verwijderd, het recht om aan dit overgangs examen deel te nemen, was ontzegd, met verlof echter, zulks na de groote vacantie te doen. De toelatings- en bovenvermelde her-examens werden op 6 Juli en 2 September afgenomen. Yoor de eerstge noemde hadden zich aangemeld op 6 Juli 11 adspiranten voor de le klasse en 1 voor de 4e klasse. In de le klasse werden toegelaten 10, waaronder 1 als komende van de eerste klasse der Hoogere Burgerschool alhier zonder examen, eene wijze van toelating echter, die wij voor het vervolg meenen niet te mogen bestendigen, ter wijl 1 moest worden afgewezen. De adspirant voor de (01 4e klasse die van het Gymnasium te Haarlem kwam, werd na afgelegd examen en nadat aan ons was overge legd het bewijs dat hij aldaar het overgangs-examen tot de vierde klasse met succes had afgelegdook hier daar in toegelaten. Op 2 September meldden zich nog twee leerlingen voor de 1 e klasse aanéén voor de 5e klassedie allen een voldoend examen aflegden. De uitslag der toen gehouden her-examens was, dat alsnog werden bevorderd tot de 2e klasse 1niet bevorderd 1 Behalve de twee bovengenoemde leerlingen, kwamen nog twee bij den aanvang van den cursus 1889/90 niet terugzoodat de nieuwe cursus aanving met 59 leer lingen over de verschillende klassen verdeeld als volgt In de le klasse 14. 2e 8. „3e 13. 4e 8. 5e 8. 6e 8. "V óór de kerstvacantie overleden nog twee leerlingen en wel 1 uit de 3e klasse en een uit de 6e klasse van het Gymnasium. 3e 1 v ^e 1 terwijl twee leerlingen van de 4e klasseaan wie een her-examen was opgelegd, niet terugkwamen. De leer ling van de 5e klassevoor wien het overgangs-examen tot dien datum was verschoven, werd tot de 6e klasse bevorderd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1889 | | pagina 54