5^ 6 duidend hooger zullen worden en wel omdat met 1 Ja nuari een tweede modderkar in dienst gesteld is. Ook heeft de Commissie gemeend strengere keuring voor de bespanning te moeten toepassen en is het gevolg van een en ander, dat alleen het vervoer der Tonnen wagens Asch- en Modderkarren eenemeerdere uitgave van/"788, zal eischen. De Commissie in zake Gemeente-reiniging. J. G. KLAASSEN. D. W. v. ANDRINGA de KEMPENAER. F. X. J. van NISPEN. F. R.. PENNINE. Bijlage B. ZUTPHEN, Februari 1890. De plaatselijke Gezondheidscommissie alhier heeft de eer U haar gewoon jaarlijksch verslag, ingevolge art. 9 harer verordening te doen toekomen. De roodvonk-epidemie, die in het vorige jaar onze gemeente in zoo hevige mate teisterde, is in de eerste maanden van het jaar 1889 langzamerhand tot staan gekomen. Overigens kwamen in dit jaar eenige gevallen ■voor van typheuse koortsen en enkele op zich zelf staan de gevallen van andere epidemische ziekten. Op het reinhouden der straten en goten werd ook dit jaar weer door de Commissie zooveel mogelijk de aan dacht der politie gevestigd. Met verwondering heeft zij echter gezien, dat in eene vergadering van den Gemeen teraad de Wethouder Klaassen op haar vorig jaarver slag de aanmerking heeft gemaakt, dat de daarin voor komende klachten over het vervoer der tonnen van den reinigingsdienst zeer overdreven waren. De Gezondheids commissie verklaart thans nogmaals, dat die klachten feiten behelzen, welke door sommige harer leden per soonlijk zijn waargenomen en welke zich, sedert het

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1889 | | pagina 50