82 Tramwegen. De lijn Zutphen—Gorssel (zetel van het Bestuur te Gorssel) werd in 1889 in exploitatie gebracht. De Zutphensche Tramweg Maatschappij opende haar dienst ZutphenWarnsveld op 17 Mei 1889. Aangaande de exploitatie dezer lijn is mede te deelen: het enkel spoor is lang 3800 M., de dienst wordt verricht met 2 wagens. Vervoerde reizigers in 1889: 40016 Opbrengst personen vervoer f 4970,45 Per dag- kilometer: 5,71 Personen en goederen vervoer, te zamen per dag kilometer6.17 b. Opmerkingen omtrent de vaartuigdienstenmet het oog op gemeld Koninklijk besluit. Ook deze hielden zich voor zoover bekend aan de voor hen geldende wettelijke bepalingen. Bijzonderheden val len daaromtrent niet te vermelden. c. Nederlandsche Bank. De firma D. Evekink Zn., Kassiers en Commis sionairs in effecten alhieris Correspondente van de Nederlandsche Bank. d. Waarborgmaatschappijen. Alhier zijn gevestigd de Zutphensche Brandassuran- tie-Maatschappij en de Maatschappij tegen Brandschade „de Nederlanden." 83 Voorts zijn een aantal agentschappen van brand- en levensverzekeringmaatschappijen hier gevestigd. e. Commissiën voor het examineeren van varens lieden, voor landverhuizers, voor de Rijnvaart, enz. zijn in deze Gemeente niet aanwezig. f. Broodzetting. De Broodzetting is in deze Gemeente sedert 1855 afgeschaft en blijkt zeer goed gemist te kunnen worden. Zutphen, den April 1890. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester H. A. D. COENEN. De Secretaris J. E. DE VOOGT G.Nz.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1889 | | pagina 45