74 Algemeene opmerkingen omtrent den tuinbouw en bloemisterij. De tuiubouwgewassen waren over het algemeen zeer gunstig; er werden geene hooge prijzen bedongen, ten gevolge van den grooten aanvoer. Boomgaarden worden hier niet aangetroffen, evenmin boomkweekerijen van eenige beteekenis. Er bestaat hier geen andere houtteelt dan de aankweek van de gewone soorten, zooals: Iepen, Essen en "Wilgenhout. Marken of gemeentegronden, die vroeger zijn verdeeld of nog te verdeelen liggenbestaan hier nieten even min treft men hier duinbeplantingen en afzanderijen aan. Toestand van den veestapel. De veestapel ging aanmerkelijk vooruit, deels door den goeden toestand der weilanden, deels door de hooge prijzen die besteed werden. De handel in jong vee was zeer vlug. De gezondheidstoestand liet niets te wenschen over. Besmettelijke ziekten kwamen onder het vee niet voor, met uitzondering van vijf gevallen van besmette lijke varkensziekte. Opgave van het aantal dekhengsten, veulenmerriën veulens en werkpaarden; ezels en muilezels, springstieren, melkkoeien en melkvaarzenkalveren en pinken, mestvee en trekossen, schapen, geiten en bokken, varkens, van het pluimvee en van de bijenteelt, te weten: a. Paarden Dekhengsten Yeulenmerriëni Veulens1 Werkpaarden891 Geheel getal 407 75 b. Ezels en Muilezels34 c. Runderen. Springstieren3 Melkkoeien en melkvaarzen 524 Kalveren en pinken175 Mestvee69 Trekossen Geheel getal 771 d. Schapen19 e. Geiten en bokken408 f. Varkens289 g. Pluimvee. Aantal hoenders2921 kalkoenen17 eenden63 ganzen7 zwanen 23 h. Bijenteelt. Aantal bijenkorven8 De bijenkorven in deze gemeente dienen alleen voor liefhebberij; handel in honig wordt niet gedreven, en was, door de bijen geproduceerd, dient alleen voor eigen gebruik. De uitkomsten zijn in het geheel even ongun stig als in het vorig jaar. Opgaaf van middenprijzen van veld- en tuinvruchten, ooft, vee, boter en kaas. Tarweper hectoliter f 7,19 Rogge5,49

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1889 | | pagina 41