48 door hem 147 inspecties van de openbare markten ge houden, benevens 1027 keuringen van vleesch en 199 keuringen van visch verricht. Daarbij werd 3 maal ter markt aangevoerd vleesch afgekeurdterwijl 11 maal grootere of kleinere partijen vleesch en visch moesten worden afgekeurd. In de Volksgaarkeuken waren steeds tegen billijken prijs goede spijzen verkrijgbaar. i. Gezondheids-Commissie. Het verslag dezer Commissie is als bijlage hierachter gevoegd. HOOFDSTUK VI.b Gremeente-folitie. Opgave van het getal en de bezoldiging van commis sarissen, inspecteurs en agenten van politie. 49 Ër werden in 1889 alhier 543 processen-verbaal opge maakt en wel: 4 wegens overtreding der wet tot bescherming van diersoortennuttig voor landbouw en houtteelt 2 wegens overtreding der wet op den kinderarbeid; 2 wegens overtreding der wet op de jacht en vis- scherij 215 wegens het zich in kennelijken staat van dronken schap bevinden op den openbaren weg; 320 wegens het tappen en verkoopen van sterken drank in het klein in een lokaalwaarvoor geene ver gunning was verleend, en wegens politie-overtre- dingen en strafbare feiten van verschillenden aard. Brandwezen. De brandbluschmiddelen verkeeren in zeer goeden staat. Op geregelde tijden des jaars werden ze met het daar voor bestemde personeel beproefden waar gebreken bleken te zijn, werden deze ten spoedigste hersteld. Tengevolge van de ingebruikstelling van de Water leiding heeft er eene reorganisatie der brandweer plaats gehad. Enkele spuiten zijn vervallen, andere hebben eene nieuwe bestemming gekregen, terwijl zes nieuwe slangenwagens in gebruik werden genomen. Thans zijn in de gemeente aanwezig (uitgezonderd één brandspuit van het Garnizoen, twee van de Zut- phensche Brand-Assurantie-Maatschappij en de vaste Aanjager aan den Reinmakershoek, die volgens contract 4 Getal. Bezoldiging. Commissarissen 1 2300.— Inspecteurs 1 1000.— Agenten, le klasse 2 1100.— 2e 4 2100.— 3e v 15 7500.—

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1889 | | pagina 28