42 ruime mate de ontsmettingsmiddelen toegepast, kosteloos de noodige hulp verleend, en op reinheid aangedrongen. c. Begraafplaatsen. In deze gemeente bestaan twee begraafplaatsen, n.l. 1. Eene Algemeene Begraafplaats buiten de voormalige Laarpoort. 2. Eene Begraafplaats voor Israëlieten buiten de voor malige Spittaalpoort. De eerste is in twee boofdafdeelingen verdeeld, waar van de eene bestemd is voor Protestanten, de andere voor Roomsch-Katholieken. Elke hoofdafdeeling is ver deeld in vier klassen. Het volgende aantal lijken werd in het afgeloopen jaar op beide begraafplaatsen ter aarde besteld a. Op de algemeene begraafplaats, afdeeling Protestanten326 Roomsch-Katholieken55 b. Op de begraafplaats voor Israëlieten b 387 Beide begraafplaatsen verkeeren in voldoenden staat; cl. Gast- en Ziekenhuizen en Krankzinnigengestichten. Ten opzichte van het alhier bestaande Oude- en Nieuwe Gasthuis en het daarmede vereenigd Krankzinnigen- Gesticht moge in de eerste plaats worden vermeld dat op den 8 Mei 1889 is in gebruik gesteld het nieuwe Ziekenhuis aan den Coehoornsingel. Een woord van waardeering mag voorzeker niet worden onthouden aan 43 heeren Provisoren van het O. en N. Gasthuis, voor hunne goede zorgen en eigenaardige moeiten welke verbonden waren aan het doen verrijzen en in exploitatie brengen van dat ziekenhuis, eene inrichting, welke een sieraad mag genoemd worden van de onder hun beheer staande stichtingen wier nut nu reeds is gebleken zeer groot te zijn. Aan het door genoemde Provisoren ingediend verslag ontleenen wij verder het volgende: In het ziekenhuis en lazareth werden in 1889 ver pleegd 256 personen, waarvan 14 elders en de overigen hier ter stede woonachtig waren224 personen werden verpleegd in het Ziekenhuis en 32 in het Lazareth. Gra tis werden verpleegd 225 personen. In den loop van het jaar werden van de 550 lijders uit het gesticht ontslagen 34 terwijl daarin overleden 38; zoodat het aantal verpleegden op het einde des jaars 478 bedroeg en wel 233 mannen en 245 vrouwen, als volgt over de verschillende klassen en naar de Provincie hunner herkomst verdeeld.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1889 | | pagina 25