40 Waterleiding. De waterleiding werd op den bij de concessie voor waarden bepaalden tijd geheel voltooid opgeleverd en op den 27en April feestelijk in gebruik gesteld. Het is ons aangenaam te kunnen vermelden, dat die inrichting ge heel aan de gestelde verwachtingen blijkt te kunnen vol doen, en tot dusver ons geene klachten over onregelma tigheden of minder goede werking zijn ter oore gekomen. Bij de opening bedroeg het getal der aangesloten per- ceelen 110, waaronder mede het Nieuwe Ziekenhuis en de fabrieken der Firma Mispelblom en Co., en aan het einde van dit jaar was dit cijfer tot 170 geklommen, terwijl alstoen mede het Oude en Nieuwe Gasthuis het Station van den Staats- en Oosterspoorweg, de Ka zerne IJzendoorn en de Ziekenstal der huzaren, de Zut- phensche Broodfabriek, de Zutphensche Tramwegmaat schappij en het nieuwe Rechtsgebouwzich aan de "Wa terleiding hadden aangesloten, en verscheidene verbrui kers, mede voor badinrichtingen en gevelbesproeiingen, hadden gecontracteerd. Het geleverde drinkwater bleek voortdurend van goede hoedanigheid en helderheid te zijn, en was de werking deraan het pompstation daargestelde filtersuitmuntend. Ook de buisleidingen in de straten der stad, bleven in goeden staat en was de druk van het water voldoen de om het watermede in de het verst van den water toren gelegen perceel en, tot de gewenschte hoogte op te voeren. Ook de inrichting der standpijpen der Ge meente, bleek, mede bij de vorst in de maanden No vember en December, aan het doel te beantwoorden. 41 HOOFDSTUK Vla. Medische "Politie. Toestanden welke invloed kunnen uitoefenen op de volksgezondheid. De toestand der openbare straten, pleinen, wegen en openbare gebouwen binnen deze Gemeente, was voldoende. Yoor de reinheid werd behoorlijk zorg gedragen. Op dezelfde wijze als in 't vorig jaar werden de straten en pleinenbij warm wedereenige malen per dag besproeid. Yoor den geregelden afloop der riolen en goten en voor het schoonhouden der openbare privaten en urinoirs werd eveneens behoorlijk gezorgd. Yoor bijzonderheden omtrent een en ander, alsmede aangaande het tonnenstelsel, hebben wij de eer te ver wijzen naar Bijlage A achter dit verslag. b. Heerschende ziekten. In 1889 kwamen in deze Gemeente voor 12 gevallen van Roodvonk, 9 gevallen van Diphtheritiswaarvan 2 met doodelijken afloop, 18 personen werden aangetast door Febris Typhoidea, waarvan er twee zijn overleden en 3 personen werden aangetast door Typhus, waarvan er 1 is overleden. Van Gemeentewege werden, ter voorkoming van verdere uitbreiding, de meest mogelijke voorzorgsmaatregelen genomen, vooral in de buurten der mindergegoeden in

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1889 | | pagina 24