38 De Rozenhoflaan en de verlengde Coehoornsingel wer den beplant met kroon- en opgaande boomen. Het terrein bij het nieuwe rechtsgebouw werd aange legd, terwijl de beplanting hoofdzakelijk plaats had met de boomendie reeds daar stonden en voor 't overige met plantsoen uit de kweekerij. De kweekerij werd aanzienlijk vergroot. Het jonge plantsoen hield zich zeer goed. Uit de kweekerij werden naar verschillende plaatsen verplant: ruim 500 bloemheesters. 150 sierheesters en andere gewassen. De kosten aan een en ander besteed bedroegen, voor onderhoudf 3652,50 en voor aanleg en verbetering f 2210,035 Begraafplaatsen. Eene verbetering der Algemeene begraafplaats en van het plantsoen aldaar werd voorbereid. De onderhoudskosten bedroegen f 1269.555 Openbare Verlichting. Het aantal gaslantaarns vermeerderde, voornamelijk door het plaatsen van lantaarns langs Coehoornsingel Rozenhoflaan en Martinetsingel. Het getal bedraagt thans 394. De verlichting geschiedde gedurende 964108,5 uur. De kosten hebben bedragen f 5 784,655 Brandbluschmiddelen. Door de indienstelling der waterleiding kwam er eene 39 belangrijke verandering en verbetering in het materieel der brandweer tot stand en de geheele regeling der brandweer werd dien ten gevolge gewijzigd. Op verschillende punten zijn op het buizennet der wa terleiding brandkranen geplaatst in het geheel 97 stuks, waardoor thans overal en ten allen tijde in de bebouwde kom der gemeente, over een' ruimen toevoer van water onder hooge drukking kan worden beschikt. Dien ten gevolge werden eenige brandspuiten buiten dienst gesteld, doch daarvoor aangeschaft zes brandkra nen en slangenwagens. Ieder dezer wagens bevat het noodige materieel tot brandblussching met gebruik der waterleiding, hetgeen voldoende geschieden kan bij de gewone drukhoogte van 15 Meter boven de straat. Bij de concessie voor den aanleg der waterleiding is echter bepaald, dat bij het uitbreken van brand onmid dellijk de drukhoogte moet worden opgevoerd tot 20 a 25 Meter boven de aangrenzende straat, waardoor in ruime mate aan voorkomende behoefte is te voldoen. Met het oog op mogelijke defecten en tot brand blussching in die gedeelten der gemeente, waar de wa terleiding niet aanwezig is, werden 4 brandspuiten en 2 aanjagers in dienst gehouden. Het geheel verkeert in zeer goeden toestand. De kosten van onderhoud bedroegen f 499,565, die van aanschaffen en uitbreiding hebben bedragen f 2786,02 waaronder een bedrag van f 1997,50 voor de brandkra nen op de waterleiding.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1889 | | pagina 23